Ege Haberleri

EGE

  Çavuş Adası açıklarında erkek cesedi bulundu

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  15 Ocak 2015 - 01:19Son Güncelleme : 14 Ocak 2015 - 16:04

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi Çavuş Adası açıklarında çürümeye başlamış bir erkek cesedi bulundu. Yunanistan sularında ise birkaç saat sonra bir erkekle bir çocuğa ait ceset bulunduğu belirtildi. Ölen kişilerin, ilçeden yola çıkıp tekneleri batan kayıp Suriyeli’lere ait olduğu savnılıyor.

  Gümüşlük Mahallesi Çavuş Adası açıklarında bu gece devriye gezen 11 Nolu Sahil Güvenlik Botundakiler, su üzerinde çürümeye başlamış 35 yaşlarında bir erkeğe ait cesetle karşılaştı. Bota alınan ceset, Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan karaya çıkartıldı. Yapılan inceleme sonrası cesti otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Ayrıca bu sabah Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nın Kumburnu Mevkisi’nde biri 25- 26 yaşındaki bir erkeğe, Pharmakonisi açıklarında ise 2- 3 yaşıdaki bir kız çocuğuna ait 2 ceset daha bulundu. Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince sudan çıkartılan cesetlerin, otopsi için Rodos Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği belirtildi.

  Geçen hafta sonu Yunanistan açıklarında üç ceset daha bulunmuştu. Bugüne kadar bulunan 6 cesedin, geçen 29 Aralık’ta, Bodrum açıklarında batan teknede kaybolan 9 Suriyeli kaçağa ait olduğunun sanıldığı kaydedildi. Türk ve Yunan sahil güvenlik ekipleri, kendi bölgelerinde tekrar arama çalışmasına başladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı