Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavendish: Sky’la olmuyor

Bir süredir Sky’daki geleceği tartışılan Mark Cavendish, takımla görüşeceğini ve bir Tour de France efsanesi olmak için Sky’dan ayrılmak istediğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

tr.eursport'un haberine göre, Britanya Turu’nun Ipswich’teki basın toplantısında konuşan Cavendish, Sky Takım Direktörü Dave Brailsford ile en kısa zamanda geleceği hakkında bir konuşma yapacağını belirtti.

Tarihin en büyük sprinterlerinden biri olarak kabul edilen Cavendish, “Bu uzun mesafeli ilişkiler gibi. Her şey güzel ama siz uzakta yaşadığınız zaman ilişki gerçekten yürümüyor. Elbette hırslıydık ama olmadı; Tour de France dünyadaki en zorlu spor organizasyonu, bunu biliyorsunuz. Ben de Bradley Wiggins’in sarı mayoyu kazandığı Britanya takımında yer almaktan dolayı çok gururluyum. Bu kariyerimin en büyük başarısı. Umarım Sky’dan ayrılırken makul bir yol buluruz, kimseyi kırmak istemiyorum” dedi.

Takımdan ayrılıp ayrılmayacağı konusu uzun süredir speküle edilen ancak bu konu hakkında büyük hâyâl kırıklığı yaşadığı Olimpiyat sonrası ilk kez basına açıklamada bulunan 27 yaşındaki sprinter, “Bazı yerlerde serbest kalma bedeli hakkında bir şeyler okudum ama Dave’in böyle bir şey isteyeceğini düşünmüyorum. Dave’i 14 yaşından beri tanıyorum ve o beni büyürken gördü. Ben de onu bisikletin en başarılı takımına liderlik ederken gördüm. Umarım bu sadece bir dedikodudur” ifadelerini kullandı.

Bradley Wiggins’in 2012 Fransa Bisiklet Turu’nu kazanmasında önemli rol oynayan Mark Cavendish, buna karşılık kariyer hedeflerinden biri olarak nitelediği Olimpiyat Yol Yarışı’nda takımından yardım alamamış ve 29. sırada kalmıştı.

Bu başarısızlıktan sonra Cavendish’in başka takımlarla görüştüğü söylenirken Belçika basını, İngiliz sprinterin şimdiden Omega Pharma-QuickStep ile anlaşma sağladığını iddia etti.

Mevcut turun en iyi sprinteri olarak kabul edilen Mark Cavendish, 23 Fransa Bisiklet Turu etap zaferiyle efsanevi Belçikalı bisikletçi Eddy Merckx’tan 11 galibiyet geride, Tur tarihinde en çok etap kazananlar arasında dördüncü sırada yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler