Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav'dan son bomba

G.Birliği ile Fenerbahçe arasında hafta sonu oynanacak lig maçı öncesi sarı lacivertli yönetime zeytin dalı uzatan ancak beklediği yanıtı alamayan İlhan Cavcav, son olarak elinde Fenerbahçe formasıyla "En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

'EN BÜYÜK FENER'

Aziz Yıldırım ile yaşadığı polemiklerin artık geride kalmasını isteyen İlhan Cavcav, zorlu G.Birliği-F.Bahçe maçı öncesinde Fenerbahçe forması ile poz verdi. Sarı-lacivertli formayla görüntü vermekten çekinmeyen İlhan Cavcav, kameralar karşısında "En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok" dedi. Cavcav, Fenerbahçe ve Gençlerbirliği formalarını yan yana olarak önüne koyup yaptığı açıklamalarında, futbolun dostluk ve kardeşlik olduğunu ifade ederek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yaşadıkları problemlerin ise biran evvel unutulması için temmenide bulundu.

'BİZ FUTBOLA AMATÖRCE HİZMET EDİYORUZ'

İlhan Cavcav, Cumartesi günü oynanacak Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı öncesinde, Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nu özel olarak yemeğe çağırmasıyla ilgili olarak, "Biz futbolun centilmenliği doğrultusunda, maçtan bir gün önce gerçekleştirmek üzere Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na özel olarak yemek davetinde bulunduk. Bize, Nihat Özdemir imzalı bir yazı ile yoğunluklarını neden göstererek yemeğe katılamayacaklarını söylediler. Yemeğe katılamadıkları için üzgün değilim. Biz spora amatörce hizmet eden adamlarız. Yemeğe gelmemelerinin altında bir kasıt aramıyorum" diye konuştu. Cavcav, "Ben bu maçta evsahibi taraf olduğum için elbette gelirse Aziz Yıldırım’a dostluk elimi uzatır ve ’hoşgeldin’ derim. Ama onun nasıl hareket edeceğini bilemem" dedi.

'ZOR MAÇ OLACAK'

Fenerbahçe karşısında kendi sahalarında oynamanın avantajını kullanmak isteyeceklerini belirten İlhan Cavcav, "İki taraf içinde önemli bir maç olacak. Sahaya galibiyet için çıkacağız. Umarım dostça, kardeşçe bir maç geçer ve hakeden kazanır" dedi.

'TEPKİ OLMAZ'

Tecrübeli başkan, Fenerbahçe taraftarından aleyhine bir tezahürat beklemediğini ifade ederek, "Bana karşı taraftarın bir tepkisinin olacağını zannetmiyorum. Bana karşı bir tepki de olsa ben kalkıp birşey yapmam. Bu konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı kararlar var. Eğer aşırı bir tepki olur ve maçın gözlemcisi de bunu belirtirse gerekli cezayı TFF verir" şeklinde konuştu.

'TEŞVİK PRİMİ VAR AMA BEN YAPMADIM'

Türkiye’de teşvik priminin varolduğunu belirten Cavcav, "Türkiye’de kanunların boşluğundan dolayı her zaman söyledim, teşvik primleri her zaman olmuştur. Kulüp başkanları da bu konuyu bilmelerine rağmen, bizzat konuya muhatap olmazlar. Geçmişte yaşanan şike olaylarının gündeme getirilmesinin bir fayda sağlayacağını zannetmiyorum. Konuyla ilgili olarak, alınacak kararların ardından teşvik priminin de şike sayılmasıyla, tüm kulüplerin dikkatli davranması gerekir. Aksi davranışta bulunan kulüplere ise en büyük cezanın verilmesi gerekir. Geçmişe değil geleceğe bakmak daha faydalı olacaktır. 29 yıllık başkanlığı süresince teşvik primlerini hep duyduğunu belirten Cavcav, ancak şahıs olarak işin içine hiç girmediğini ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler