« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav'dan Özgener'e destek

Türk futbolunun ve Gençlerbirliği Kulübü'nün duayen başkanı İlhan Cavcav, son günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Beşiktaş Kulübü arasında alevlenen tartışmaları değerlendirerek, “Takımların menfaatleri hiçbir zaman Türk futbolunun üstüne çıkamaz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
33 senedir bu işin içinde olduğunu ve birçok federasyon başkanı gördüğünü anlatan Cavcav, “Futbol sahadan oynanan bir oyundur. Tehditle, tahditle bu işler olmaz. Hakem hata yapabilir. Hakemlerimizin şu anda mutlaka ufak, tefek hataları olabilir. Avrupa'da maçlar izliyoruz. Avrupa'da olmuyor mu? Futbolun içinde olan hadiseler bunlar. Bir futbolcuyu 4 ayrı teknik adam izlesin, dördünün de görüşleri ayrı ayrıdır. Müşterekte birleşmeleri çok zordur. Hakem arkadaşlarımızın, bilerek hata yapmadıktan sonra, sahada verdiği kararlarda tüm kulüpler olarak arkasında durmalıyız” diye konuştu.

Başkan Cavcav, herhangi bir öneri veya tavsiye olması durumunda bunu TFF'nin değerlendireceğini ifade ederek, “Çünkü biz olmazsak federasyon olmaz, federasyon olmazsa kulüpler olmaz. Türk futbolu ve TFF bir bütündür. Şahsi takım menfaatleri hiçbir zaman Türk futbolunun üstüne çıkamaz” değerlendirmesini yaptı.

ÖZGENER'İ BEĞENİYOR

Mevcut federasyon başkanı Mahmut Özgener'i başarılı bulduğunu kaydeden İlhan Cavcav, “Tüm başkanların Türk sporuna katkıları vardır. Mahmut Özgener de genç yaşına rağmen bana göre başarılı bir yönetim gösteriyor” dedi.

“Hakemin bilerek veya bilmeyerek yaptığı hareketler federasyon başkanına yüklenemez” diyen Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:
“Beşiktaş gibi ülkemizin güzide bir kulübünün başkanına, sarf ettiği sözleri yakıştıramadım. Dolayısıyla TFF'nin eksikleri yok mudur, tabii ki vardır. Bu eksikler kulüplerin ve federasyonun birlik beraberliği içinde çözülmelidir. Ne zaman federasyonumuzu toplantıya davet etsek, her zaman bizim görüş ve düşüncelerimize cevap vermekteler. Geldiklerinde defalarca karşılıklı müzakerelerde bulunmaktayız. Böyle bir federasyon, kulüpler arasında kesinlikle bir çekişme konusu olmamalıdır. Bir Anadolu kulübünün başkanı ve futbol içindeki bir başkan olarak kesinlikle sayın Demirönen'i tasvip etmiyorum. Mahmut Özgener haklıdır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz