« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav'dan bu kez zeytin dalı

İlhan Cavcav, Aziz Yıldırım'a yönelik, "Adam herkesin antipatisini kazandı. Biz Ali Şen'e kızardık. Ali Şen'in dini de, imanı da, Allah'ı da varmış" sözleri daha tazeliğini korurken bu kez zeytin dalı uzattı. Cavcav, “Ben hatalı olduğumu kesinlikle kabul etmiyorum. Biz babayız herkesi affederiz. Sayın Aziz Yıldırım olmak üzere bütün yöneticileri F.Bahçe maçına davet ediyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlhan Cavcav, Gençlerbirliği yöneticileri, futbolcular, teknik heyet ve basın mensuplarıyla sezon öncesi bir araya geldiği yemekte yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nün, Gençlerbirliği'nin kardeş kulübü olduğuna değinerek, “Fenerbahçe Kulübü, Türkiye'de herkesin gıptayla baktığı, futbolcusuyla, yöneticisiyle, tesisiyle çok değerli bir kulübümüz. 3 büyükler, biz Anadolu kulüpleri için futbolcu satışından dolayı ayrı yeri olan kulüplerdir” dedi.
Cavcav, geçen sezon Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve sarı-lacivertli camia ile aralarında bir yanlış anlaşılmadan dolayı yaşadıkları soruna da dikkat çekerek, “Ben yaşça Aziz Yıldırım'dan da büyük olmam itibariyle, biz babayız herkesi affederiz. Bilerek hiçbir insan hata yapmaz. Ben hatalı olduğumu kesinlikle kabul etmiyorum. Fenerbahçe Kulübü'nü, başta sayın Aziz Yıldırım olmak üzere bütün yöneticilerini Fenerbahçe maçına davet ediyorum. Ufak tefek olan ve bazı yanlış anlaşılan hataları artık aramamak lazım” diye konuştu.

Eskilere değinmenin hiçbir anlamı olmadığını, “günahın altından kürk” de olsa hiç kimsenin kabul etmeyeceğini ifade eden Cavcav, “Geleceğe bakmak daha olumlu. Büyük kulüplerimiz Türk futbolunun lokomotifidir. Bize öncülük etmeleri gerekir. Bu yüzden eskiyi konuşmak değil, Türk futbolu ve takımlarımız için görüşmemiz gereken çok önemli konular var, oturup bunları konuşmalıyız.” dedi.

'DOSTLUK ELİMİ UZATIYORUM'

İlhan Cavcav, Fenerbahçe seyircisinin tepkisinden çekinmediğini, ve Fenerbahçe deplasmanına gitmek istediğini bildirerek de "Allah kısmet ederse Şükrü Saracoğlu Stadı'na neden gitmeyeyim? Sonuçta harbe değil, spor yapmaya gidiyoruz. Spor kardeşliktir. Bu kardeşlik davası içinde yarın bir gün Fenerbahçe Kulübü'nün değerli başkanı Ankara'ya geldiği zaman Gençlerbirliği taraftarının Aziz Yıldırım'ın aleyhinde bağırmasından sorumlu kişi ben olurum. Ben böyle bir şeye izin vermem. Fenerbahçe'nin büyük taraftarının da benim şahsıma aleyhimde bir tezahürat yapacağı ihtimalini vermiyorum. Ben de iki kulüp arasındaki ilk maçın Ankara'da olması nedeniyle sayın Aziz Yıldırım'a çağrıda bulunuyor ve dostluk elimi uzatıyorum” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler