« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav'dan anlamlı davranış

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, son günlerde yaşanan terör olayları sonrasında, herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini ifade ederek, önümüzdeki hafta ligde oynanacak maçların hasılatının Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmasını talep etti.

AHMET TEKTAŞ - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği Kulübü olarak, önümüzdeki hahta oynayacakları maçın hasılatını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacaklarını vurgulayan Cavcav, "Bütün kulüplerimizin bu hafta oynayacakları maçlardan gelecek hasılatı Mehmetçik Vakfı'na bağışlamasını rica ediyorum" dedi.

Son günlerde yaşanan terör olaylarını, "Artık bıçak kemiğe dayandı" şeklinde yorumlayan Cavcav, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'de senelerdir süren terör olayları ve herkesin sabrını taşıran son 17 askerimizin şehit edilmesi, artık bizleri 'Bıçak kemiğe dayandı' durumuna getirdi. Ben böyle bir bayram arifesinden yararlanarak, bütün spor küluplerimizi birlik ve beraberlik içinde, bu hafta oynanacak karşılaşmaların maç hasılatlarını olduğu gibi Mehmetçik vakfına bağışlamayı tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Cavcav ayrıca, Gençlerbirliği Kulübü ve Gençlerbirliği Oftaş Spor Kulübü'nun yetkilisi olarakta, iki kulübün maç hasılatlarını Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacaklarını sözlerine ekledi.

Futbol Federasyonu'ndan ve Maliye Bakanlığı'ndan da ricası olduğunu vurgulayan Başkan Cavcav, "Futbol Federasyonu'ndan ve Maliye Bakanımızdan özel bir ricam var. Bu maçların hasılatından, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yüzde10'luk payını ve Maliye Bakanlığını'nda %18'lik katma değer payını almamasını, tahsil edilecek paranın tamamının net olarak Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Taraftarlarada yardım konusunda seslenen Cavcav, "Ankaralı sporseverlerinde tribünleri doldurmalarını rica ediyorum. Cumartesi oynanacak Gençlerbirliği-Kayserispor maçı ve Pazartesi oynanacak olan Gençlerbirliği Oftaş-Ankaragücü maçının bilet fiyatlarını beş ve on lira yapıyoruz. Buradan gelecek bütün hasılatı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağız. Bunun için seyircilerimizin bu tür maçlarda stadı doldurmalarını ve Mehmetçik Vakfı'na katkıda bulunmalarını istiyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz