« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav futbolu tahrip ediyor

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Mosturoğlu, Gençlerbirliği Başkanı Cavcav’ı sert bir dille eleştirip, ‘Sayın Cavcav’ın şu 3 günde futbola verdiği tahribatı hiç kimse yapmamıştır’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
/images/100/0x0/55eb1ce6f018fbb8f8abef31FUTBOL Federasyonu Başkan Vekili Şekip Mosturoğlu, Gençlerbirliği ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav’ın son üç günde Türkiye’de futbola verdiği tahribatı hayal dahi edemediğini söyledi. Bir televizyonun canlı yayınında soruları yanıtlayan Mosturoğlu, iki kulüp arasında maddi ihtilaf bulunduğunu ve olayların başka yönlere çekilip, kişiselleştiğini ifade ederek, ‘Ben Sayın Cavcav’ın şu 3 günde futbola verdiği tahribatı hayal dahi edemiyorum. Bu tahribatı futbol tarihinde hiç kimse yapmamıştır’ dedi. Mosturoğlu, Tahkim Kurulu’nun özerkliğine karşı gelebilecek bütün tehditlere karşı en önemli engelin kendisi olduğunu belirten Mosturoğlu, ‘Biz bugüne kadar hiçbir platformda Tahkim Kurulu kararlarını eleştirmedik. Bundan sonra da olmaz’ diye konuştu.

İstifa etmeyeceğim

İstifayı düşünmediğini vurgulayan Mosturoğlu, ‘Fenerbahçe ile Gençlerbirliği arasındaki transfer ilişkileri yıllar boyu sürer, bizlere verdikleri zarar hiçbir zaman giderilemez’ dedi.

Deniz Barış ile ilgili kararı alan yönetim kurulunda kendisinin de bulunduğunu ve futbolcunun aleyhine oyunu kullandığını anlatan Mosturoğlu, şöyle devam etti:

Sıkıntının nedeni G.Birliği

‘Yani oyumu Gençlerbirliği lehine kullandım. Ayrıca Deniz Barış olayına kadar özel sözleşmelere federasyon bakmazdı. Bakması yönünde büyük çaba harcayan iki hukukçudan biriyim. Bunları veri olarak ortaya koyduğumuzda, ben nasıl engel olmuşum, bunu anlayamıyorum.
Futbol Federasyonu’nda bir organ, İlhan Cavcav’ın alacağını engellemiyor ki. Yönetim ve Tahkim Kurulu bu kararı vermiş, Deniz ödeme yollarını arıyor. Sıkıntı, Deniz Barış’ın oynamamasından kaynaklanıyor. Alacağın tahsilini geciktiren talep Gençlerbirliği’nden geliyor. Futbolcuya oynama imkanı verirlerse, futbolcu zaten borcunu ödeyecek. Bunları yapan, söyleyen insanın, bu noktada, bu kadar eleştirilmesi benim gururumu incitiyor, bir açıklamasını da bulamıyorum.’

Bunları da Beğenebilirsiniz