Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav: Bunlar dedikodu

Futbol Extra Dergisi'nin Ağustos sayısında ropörtajı yer alan G.Birliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, şike iddialarıyla ilgili olarak, "Bunlar sadece dedikodu. Önerim, bugüne kadar olanların dosyasını kapatmak." dedi. Cavcav, bugün yapılacak bir seçimde oyunu Haluk Ulusoy'a vereceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İtalya'da yaşanan şike skandalının ardından, Türk futbolunda da gündeme gelen şike iddialarıyla ilgili olarak İlhan Cavcav, “Bunların sadece dedikodudan ibaret olduğunu zannediyorum. Bu yazılanların doğru olduğuna hiç ihtimal vermiyorum” dedi.

'HEPSİNİ KAPATIP, YENİ BİR SAYFA AÇALIM'

Yapılacak soruşturmaların sonuçsuz kalacağını iddia eden Cavcav, “Benim önerim, bugüne kadar olanların hepsinin dosyasını kapatmak ve yeni bir dönem başlatmak ve denilmeli ki, 'Bu saatten sonra yapıldığı, tespit edildiği takdirde şu yaptırımlar uygulanacak'. Bunun adı konulmalı, ama bu Futbol Disiplin Talimatı'yla olmamalı. Bu işin içine girenler gerekirse Yüce Divan'da yargılanmalı. Daha önce de buna benzer şaibeler gündeme geldi, komisyonlar oluşturuldu. Sonuç, yok bir şey. Şimdi illa bunun arkasından bir şey çıksın diye uğraşmanın, hem ülkemize hem futbolumuza bir şey kazandıracağı kanaatinde değilim. Biz Avrupa ne yapıyorsa biz de aynısını yapalım diye bakıyoruz. Bu bana göre Türkiye'de pek işleyen bir kural değil şu an için. Bu işin önüne kanunla geçersiniz. İki tane kulübün canı yanmalı ki öbür taraftaki insanlara örnek olsun. Bugüne kadar bu verildi, alındı. Bu bizim dışımızda olan olaylar, ama mesela 2005-2006 sezonu için samimi olarak ben böyle büyük paraların döndüğü kanaatinde değilim.”

İlhan Cavcav, bir iki sene evveline kadar futbolculara şike tekliflerinin hep geldiğini de belirterek, “Ama geçen yıl bu konuda hem giden, hem de gelen federasyon teşvik priminin suç olduğunu, verilmesi halinde yaptırım uygulanabileceğini ortaya koyduktan sonra ben hiç kimsenin herhangi birine teşvik verdiği kanaatinde değilim” derken, kendisinin de 1987 yılında başka bir takımdan para aldıklarını tespit ettiği iki futbolcuyu takımdan uzaklaştırdığını sözlerine ekledi.
 
'ARTIK HALUK ULUSOY'U DESTEKLİYORUM'
  
İlhan Cavcav, geride kalan dönemde aralarında sorun yaşanan ve son Futbol Federasyonu seçimlerinde de rakibi Ayhan Bermek'i desteklediği Haluk Ulusoy'u değişmiş bulduğunu söyledi.

Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonundaki yeni yönetim kurulunda başarılı isimlerin çalıştığını kaydeden Cavcav, “Haluk Ulusoy'u fevkalade değişmiş gördüm. Kulüpler Birliği toplantısında da arkadaşlara söyledim. Haluk Ulusoy'a rey vermedim, Ayhan Bermek'i destekledim. Bu tepkim, Haluk Ulusoy'un daha evvel etrafında bulunan bazı insanların yanlışlarından mütevellitti. Bir başkanın bunlara alet olmaması lazımdı, ama oldu. Belki ona göre doğruydu, ancak bize göre yanlış şeyler yapıldı, ancak yeni dönemdeki tutum ve davranışıyla, kulüpler arasındaki dengeli tavırlarıyla şimdi Haluk Ulusoy'u savunuyorum. Artık Haluk Ulusoy'un yanındayım ve onu destekliyorum. Çünkü biz doğru olan insanların yanında oluruz. Bugün önüme sandık koysunlar, oyum kesinlikle Haluk Ulusoy'undur” şeklinde konuştu.

Cavcav, Futbol Federasyonu Eski Başkanı Levent Bıçakcı'yı ise ”Futbola, federasyona ve kulüplere kazandırdığını hiçbir zaman kamuoyuna anlatamamış bir insan” olarak nitelendirdi.
 
'ŞAMPİYONLUĞUN KAÇMASININ NEDENİ AZİZ YILDIRIM'
  
Fenerbahçe'nin geçen sezon şampiyonluğu kaçırmasının sebebi olarak başkan Aziz Yıldırım'ı gösteren Cavcav,  özellikle kendisinin Fenerbahçe düşmanı gibi gösterilmesinden şikayet etti.

Fenerbahçe'nin çok büyük bir camia olduğunu kaydeden Cavcav, ”Geçen sezon şampiyonluğu kaybettiyse bunun sebebi ne Daum'dur, ne de futbolculardır. Yegane sebebi Aziz Yıldırım'dır. F.Bahçe'nin nezih taraftarı onu çok sevebilir. Allah herkese Fenerbahçe taraftarı gibi bir taraftar topluluğu nasip etsin, ama arkadaş, kimse onun yüzüne gidip bir şey söylemiyor. Biz Ali Şen'e kızardık. Ali Şen'in dini de, imanı da, Allah'ı da varmış. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor bu trenin lokomotifi. Bunlar herkese örnek olacak, Aziz Yıldırım ne yapıyor? 'Federasyonu deviririm, MHK'yı yıkarım, Tahkim Kurulu'nu tanımam'. Olmaz arkadaş. Kulüpler Birliği'nden ayrıldın, sana yakışır mı? Sen bilakis gelecek ve öncülük yapacaksın. Adam herkesin antipatisini kazandı” dedi.

Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelik, “Onu bir şartla affederim. Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığından istifa edip Türk futbolundan elini ayağını çekerse” şeklinde sözleri olduğunu söyleyen Cavcav, ”Kardeşim, sana mı kaldı bu? Sen kimsin ya? Devlet Başkanı mısın” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz