« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cavcav: Beni vatan haini gibi gösteriyorlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ERSUN Yanal’ın A Milli Takım Teknik Direktörlüğü’ne getirilmesinin ardından gözler G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav’a çevrildi. Yakınlarının iddialarına göre G.Birliği Başkanı, tazminat isteğinde diretecek. İşte Cavcav’ın, yakınlarına ifade ettiği görüşleri:

1-) Yanal ile anlaştığımda Futbol Federasyonu beni Ankaragücü’ne 250 bin dolar ödemeye mahkum etti. Şimdi onlar Yanal ile anlaştı. Eee benim mukaveleli hocam, anlaşırlarsa bedelini de öderler.

2-)
Ulusoy, ‘Sözleşmede tazminat maddesi yok’ diyor. Benim mukavele yaptığım hocayla anlaşırlarsa benim tazminat hakkım doğar. Eğer bu tazminatı vermezlerse, ben de onları dava ederim.

3-) Yanal’ın gitmesine üzülmem,
kalmasına da çok sevinmem. Ama bir şeye çok üzüldüm. ‘Bu milli bir davadır’ diyerek, federasyondan tazminat istememi garip karşılıyorlar ve beni vatan haini gibi gösteriyorlar.

4-)
Ben bu işlere girerken daha Ersun Yanal yoktu ortada. Herkes iyi niyetli olmalı. Anadolu kulüpleri parayla dönüyor. Ersun hoca da alacağı paradan feragat etmeli. Biz hakkımızı istiyoruz.

Cavcav niye üzülmüyor

İlhan Cavcav, uzun zamandan beri Ersun Yanal’ın bazı isteklerinden rahatsızdı. Yanal’ın çok geniş bir ekiple çalışması ve uyguladığı prim sistemi, Cavcav’ı ‘Çok para harcıyoruz’ stresine sokuyordu. Gençlerbirliği Başkanı, takımın tarifeli uçak yerine özel uçakla seyahat etmesini isteyen Yanal’ı ‘çok masraflı bir hoca’ olarak tanımlıyordu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler