DİYARBAKIR HABERLERİ

Çatışmadan Etkilenen Çocuklar İçin Spor Şenlikleri Düzenleniyor

IHA
26.10.2015 - 13:24Son Güncelleme :

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SUR İLÇESİNDE YAŞANAN ÇATIŞMALI ORTAMDAN ETKİLENEN ÇOCUKLARA YÖNELİK SPOR ŞENLİKLERİ DÜZENLİYOR. GEÇEN HAFTA SONU HASIRLI MAHALLESİ’NDE BAŞLAYAN ŞENLİKLER, 31 EKİM’E KADAR SÜRECEK.

IHA

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sur ilçesinde yaşanan çatışmalı ortamdan etkilenen çocuklara yönelik Spor Şenlikleri düzenliyor. Geçen hafta sonu Hasırlı Mahallesi’nde başlayan şenlikler, 31 Ekim’e kadar sürecek.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün, Sur ilçesinde yaşanan çatışmadan etkilenen çocuklar için düzenlediği Spor Şenlikleri geçen hafta sonu Hasırlı Mahallesi’nde başladı. Hasırlı, İskenderpaşa, Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde 31 Ekim’e kadar sürecek olan şenliklerin ilk iki günü Hasırlı Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Futbol, basketbol, voleybol, golf, masa tenisi, kort tenisi, dart, bisiklet sürme, ip atlama gibi sporların ve oyunların oynandığı şenliklere çocuklar büyük ilgi gösterdi.
Çalışma hakkında bilgi veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, “Programımıza göre her mahallemizin iki sokağında iki gün boyunca bu etkinlikleri devam ettirmeyi planlıyoruz. Etkinlikler kapsamında masa tenisi, kort tenisi, basketbol, golf, bisiklet, ip atlama ve benzeri pek çok spor alanında hem çocuklara sporun farklı branşlarını tanıtmak hem de çocukların bu son süreçte özellikle Sur bölgesinde yaşanan şiddet ortamının etkilerini biraz azaltmak maksadıyla bu çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.
Spor Şenlikleri çalışmasını başlatmadan önce, Suriçi’nde bir saha araştırması yaptıklarına da dikkat çeken Kıratlı, çocukların yaşanan şiddetten çok etkilendiklerini, en ufak sesten, görüntüden korkar duruma geldiklerini söyledi. Kıratlı, “Bu saha çalışmasında bu etkileri gördükten sonra çocuklara dönük özel bir program çıkarttık. Şu anda yavaş yavaş aslında bu etkinliklerle spor olsun, sanat etkinlikleri ile biraz daha yaşamları normalleşmeye başlamış. Eskisi kadar ürkek değiller ve gözlemlerimizde çok eğlendiklerini gördük” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Çatışmadan Etkilenen Çocuklar İçin Spor Şenlikleri Düzenleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çatışmadan Etkilenen Çocuklar İçin Spor Şenlikleri Düzenleniyor haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:20
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı