ADANA HABERLERİ

Çatısız evde 6 kişinin yaşam mücadelesi

AA / Ömer Yıldız
25.02.2016 - 10:56Son Güncelleme :

- Adana'da 3 çocuğu ile 2 yeğenine sahip çıkan kadın, trafik ışıklarında sattığı kalem ve boncuklardan elde ettiği günlük 15-20 liralık gelirle ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyor- Gönül Özer:- "Bize sahip çıkan kimse yok. Evimizin çatısı çöktü. Kışın yağan yağmur evin içine doluyor. Yarı tok, yarı aç günler geçiriyoruz"

AA / Ömer Yıldız

ADANA (AA) - Adana'da eşi ve kız kardeşi cezaevinde olan kadın, 3 çocuğuna ve yeğenlerine sahip çıkarak ailesini ayakta tutuyor.

Merkez Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi'ndeki elektrik bulunmayan evde, 3 çocuğu ve 2 yeğeniyle yaşayan Gönül Özer (40), trafik ışıklarında sattığı kalem ve boncuklardan kazandığı günlük 15-20 lirayla eve ekmek getirmeye çalışıyor.

- "Yarı aç yarı tok geçiniyoruz"

Özer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kocası Vedat Özer'in Mersin'deki bir cinayete adı karıştığı için 17 yıl hapis cezası aldığını ve Isparta'da cezaevinde bulunduğunu belirtti.

Kız kardeşinin cezaevinde olmasından dolayı iki yeğenine de baktığını dile getiren Özer, "Eşim beş yıldır cezaevinde. Isparta'ya naklettiler. Param olmadığı için yanına gidemiyorum, göremiyorum. Kız kardeşim de bir yıldır cezaevinde. 2 yeğenime de ben bakıyorum" dedi.

Hayırsever komşularının ara sıra verdiği yemeklerle karınlarını doyurduklarını anlatan Özer, "Çatıda daha önce su toplandı. Çöker diye altında durmuyorduk. Başka bir odada yatıyorduk. Yağmur nedeniyle bir hafta önce evimizin çatısı çöktü. Çok şükür kimseye bir şey olmadı ama yataklarımız bir çok eşyamız kullanılamaz hale geldi. Yağmur evin içine doluyor. Devletimizin bize sahip çıkmasını istiyoruz. Kime müracaat edeceğimizi bilmiyoruz. Yarı tok, yarı aç günler geçiriyoruz. Sabahları kalkıp plastik toplamaya çıkıyorum. Param olursa boncuk ya da kalem almaya gidiyorum. Bunları trafik ışıklarında satıyorum. Günlük 15-20 lira ne kazanırsam eve getirip çorba, yemek yapmaya çalışıyorum. Allah ne verirse onu yiyoruz. Yapamazsam aç kalıyoruz" diye konuştu.

Oğlu Selçuk'un (16) maddi imkansızlıklar nedeniyle okulu bıraktığını ifade eden Özer, gencin plastik atık toplayarak eve katkı sunmaya çalıştığını söyledi.

Çocuklarıyla zor durumda olduklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan ve yetkililere yardım çağrısı yapan Özer, "Çocuklarım, yeğenlerim ve ben perişan durumdayız. Kimseyi tanımıyoruz. Kimseye müracaat etmedik. Okumuşluğum yok. İz bilmem, yol bilmem. Lütfen bize yardım eli uzatılsın. Gönderirlerse bir kap yemek yiyoruz" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çatısız evde 6 kişinin yaşam mücadelesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çatısız evde 6 kişinin yaşam mücadelesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı