Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çatıda dondu kaldı

  Yusuf BAŞTUĞ/ ADANA, (DHA)
  12 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Ağustos 2012 - 23:11

  Adana’da güvercin yavrusu yakalamak için arkadaşıyla birlikte Ulu Camii’nin çatısına çıkan 12 yaşındaki Mücahit Mert, mahsur kalınca, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

  Olay, saat 17.30 sıralarında merkez Seyhan İlçesi’ndeki Kızılay Caddesi’ndeki Ulu Camii’nin çatısında meydana geldi. Tarihi caminin çatısına yuva kuran güvercinlerin yavrularını yakalamak için arkadaşıyla birlikte çatıya çıkan Mücahit Mert, çatıdaki kiremitlerin bazılarını yere düşürdü. Çatıya hırsız çıktığını sanan imam Ali Tufan, polise haber verdi. Çatıya çıkamayan polisler de, itfaiyeden yardım istedi.

  ÇATIDA MAHSUR KALDI / WEB TV

  SEVGİSİ MAHSUR BIRAKTI

  Etrafa çok sayıda polisin geldiğini görüp, korkan çocuklardan birisi kaçtı. Yaklaşık 10 metre yükseklikteki çatıda saklanan Mücahit Mert ise, itfaiye aracının merdiveniyle çatıya çıkan itfaiye ekibi ve polisi görünce yanlarına yürüdü. Görevlilerce aşağıya indirilen küçük çocuk, önce Eski İstasyon Polis Merkezi’ne oradan da Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Güvercin sevgisi nedeniyle çatıya çıktığı öğrenilen küçük çocuk, daha sonra ailesine teslim edildi. Ulu Camide 3 yıldır imamlık yaptığını söyleyen Ali Tufan ise, "Bazen camiden hırsızlık oluyor. Öyle bir olay sanmıştım. Çocuklarmış, çatıdan güvercin yavrusu alıyorlarmış" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı