« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Caterham artık aracı çok daha iyi anlıyor

Heikki Kovalainen, Hockenheim'daki kötü hava koşullarına rağmen, araç ayarlarını anlama konusunda önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fin pilot, Silverstone'daki yağmur nedeniyle, İngiltere GP için hazırlanan kapsamlı güncellemelerden beklenen performansı çıkaramamaktan şikayetçi olmuştu.

turkiyef1.com'un haberine göre Kovalainen, benzer koşulların Hockenheim için de geçerli olmasına rağmen, takımın artık, modifiye sidepod, egzoz, yeni ön kanat ve taban güncellemelerinin yapıldığı CT01'i çok daha iyi anladığından şüphesi olmadığnı kaydetti.

"Aracı kesinlikle her geçen gün daha iyi anlıyoruz" diyen Caterham pilotu, Silverstone'da aracın arkasının güçlü olduğunun daha iyi görüldüğünü belirterek, "Şimdi araçta dengeyi sağlamak için ön tarafında biraz daha iyi çalışmamız gerekiyor. Denge konusunda biraz daha çalışmamız lazım ama doğru yönde ilerliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada karışık hava koşullarının güncellemeler hakkında daha net bir tablo ortaya çıkarmayı zorlaştırdığını belirten Kovalainen, buna rağmen antrenmanlardan memnun olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz