VAN HABERLERİ

Çatak'taki okullar "beyaz bayrak" için denetlendi

AA / Hüdayi Gümüş
26.02.2016 - 14:07Son Güncelleme :
AA / Hüdayi Gümüş

VAN (AA) - Çatak ilçesindeki okullar, "beyaz bayrak" alabilmek için denetlendi.

Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğiyle okulların denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi ve teşvik edilmesi için uygulanan proje kapsamında görevlendirilen, ekipler merkez ve köydeki okullarında denetimde bulundu.

Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Yaltay'ın da eşlik ettiği denetlemelerde, okulların idari birimleri, öğretmenler odası, sınıflar, kütüphane, tiyatro salonu, tuvaletler, kantin, okul içi ve çevresi incelendi.

İlçedeki okullarından 6'sının beyaz bayrak için aday olduğunu belirten Yaltay, "Yetkililer tarafından okullarımız denetime tabi tutuldu. Değerlendirme sonucunda 90 ve üzerinde puan alan okullara, sağlık ve temizliği simgeleyen beyaz bayrak verilecek. Geçerlilik süresi de 3 yıl olacak. Ancak kontroller bu sürede de devam edecektir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Çatak'taki okullar "beyaz bayrak" için denetlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çatak'taki okullar "beyaz bayrak" için denetlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı