« Hürriyet.com.tr
MENÜ

CAS'tan Nani kararı

Sporting'e, Manchester United'dan kiralık oynattığı dönem için, Nani'nin maaşından kaynaklanan 1.8 milyon euroluk fatura çıkarıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçeli Luis Nani eski kulübüne 1.8 milyon euroluk fatura çıkardı. Tecrübeli futbolcu 2014-15 sezonunda Manchester United'dan Sporting'e bir sezonluk kiralık olarak gönderilmişti.

Portekiz ekibi geçen iki yılın ardından oyuncunun bu transferiyle ilgili ek bir maliyetin altına girdi. Oyuncunun transferiyle ilgili CAS'tan sürpriz bir karar çıktı. CAS'ın konuyla ilgili verdiği karara göre yeşil-beyazlı kulüp, Nani'nin maaşlarına bağlı olarak 1.8 milyon euro ödeme yapmaya mahkum edildi.

Sporting'in o dönem bu kiralık transferin vergisiz olduğuna dair duyuruda bulunduğu hatırlatıldı. Konuyla ilgili kararın Sporting'in Doyen ile arasındaki CAS'taki 'Rojo davası' kapsamında çıktığı belirtildi.

GÖZLER OYUNCUYA ÇEVRİLDİ
Bu kararın ardından gözler sarı-lacivertli oyuncuya çevrildi. Portekizli futbolcunun yetiştiği kulüp olan Sporting'e, bu ağır fatura konusunda nasıl bir tutum takınacağı merak konusu oldu. (Milliyet)


Bunları da Beğenebilirsiniz