Casio, bilgisayarı kola takacak

Ebru BAKİ
28.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

Japon elektronik devi Casio, bilgisayarları kol saaatine sığdırabilmek için kolları sıvadı. Şirket, önümüzdeki günlerde bir bilgisayarın içerebileceği tüm bilgileri, üreteceği saatlerin içerisindeki çiplere yüklemeyi planlıyor. Tüm dünyada gençler tarafından ilgi gören Baby-G ve G-Shock saatlerinin tanıtımı için İstanbul'a gelen Casio Satış ve Pazarlama Müdürü Toshihide Okawa, dijital teknolojinin tüm özelliklerini saatlerine taşıdıklarını belirtti. Birçok saat firması ve birbirinden değişik modelin yer aldığı bu pazarda Casio'nun tüm rakiplerini, ürettiği üstün teknik özelliklere sahip saatleriyle geride bırakacağını savunan Okawa, saatlerinde renkli ve ışıklı ekran, databank, kronometre ve alarm gibi teknik özelliklerin standart olarak sunulduğunu hatırlattı. Okawa, çok yakında saatlerle dünyada o an bulunulan yerin koordinatlarını bile almanın mümkün olacağını söyledi.

Hesap makinesinden, cep bilgisayarlarına, databanklardan, müzik aletlerine, dijital kameradan, fotoğraf makinesine ve saatlerine kadar bir çok çeşidi portföyünde bulunduran Casio'nun Türkiye'de 500'e yakın ürünü satılıyor. Casio, Türkiye'de 50 milyon dolarlık bir ciroya sahip.

Toshihide Okawa, Türkiye'de büyük bir potansiyel olduğunu belirterek, ‘‘1978 yılından beri Türkiye'deyiz ve gayet memnunuz’’ dedi. Nico Vandevorst ve Annlyssee Brecman tarafından genç kızlar için dizayn edilen Baby-G ve erkekler için tasarlanan G-Shock modelleri ‘‘Üçlü 10’’ özelliği taşıyor. 10 atmosfer (su basıncına dayanıklılık), 10 yıl kullanılabilir ömür ve 10 metre ( 10 metre mesafeden yere ve duvara atıldığında hasar görmüyor). Amerika ve Avrupa'da piyasaya çıkmasından sonra büyük ilgi gören bu saatlerin Türkiye'de satış fiyatı 80-150 dolar arasında olacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı