ÇANAKKALE HABERLERİ

ÇASİAD üyelerinin Romanya ziyareti

AA / Mehmet Bayer
26.01.2015 - 13:56Son Güncelleme :
AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇASİAD) üyeleri bir proje toplantısı için Romanya'ya gitti.

ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berkin Akol ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesie Prof. Dr. Kemal Çelik, ÇASİAD koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Agri-Youth projesinin Romanya toplantısı kapsamında, Timisoara kentinde bir dizi temasta bulundu.

Akarsu, İtalya, Polonya, Macaristan ve Romanya'dan çok sayıda katılımcının ÇASİAD ile özellikle tarım ve turizm alanlarında iş birliğinde bulunmak için istekli olduklarını söyledi.

Toplantıya katılan ülke temsilcilerini EXPOTROİA 2015 Fuarı'na davet ettiklerini aktaran Akarsu, özellikle ülkede kırsalda yaşayan gençlerin tarımdan elde ettikleri geliri artırmanın en temel yolunun yenilikçi tarım uygulamaları ve teknoloji kullanımı olduğuna işaret etti.

Akarsu, bu bağlamda EXPOTROİA'da proje tanıtım atağı başlatacaklarını ifade ederek, "Her meslek dalında eğitimli insan yetiştirmenin ve bu tür mesleki eğitim projelerinin ne kadar önem arz ettiğini yakın gelecekte çok daha iyi göreceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden ÇASİAD üyelerinin Romanya ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ocak 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇASİAD üyelerinin Romanya ziyareti haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:36
 • Guneş
  08:24
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı