Ege Haberleri

EGE

  ÇASİAD, huzurevi sakinleriyle iftar yaptı

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE, (DHA)
  03 Ağustos 2012 - 12:22Son Güncelleme : 03 Ağustos 2012 - 12:21

  Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD), her yıl otellerde verdiği zengin iftar yemeğini bu kez huzurevine taşıdı. Protokol üyeleri ve işadamları yaşlılarla birlikte oruç açıp, iftar yaptı.

  ÇASİAD’ın düzenlediği iftar yemeği için Esenler Mahallesi’ndeki Hüseyin Akif Terzioğlu Daniş Acar Huzurevi önünde iftar sofrası kuruldu. Huzurevi sakinlerinin yanı sıra iftar yemeğine Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale’nin CHP’li Milletvekili Serdar Soydan, Çanakkale Defterdarı Sacide Şakar, ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, Vali Tuna’nın eşi Pervin Tuna ile ÇASİAD üyeleri katıldı. Huzurevinde kalan yaşlılar ikişerli ve üçerli gruplar halinde farklı masalarda oturdu. Protokol üyeleri ve ÇASİAD üyeleri de huzurevi sakinlerine eşlik etti. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte dua yapıldı. Protokol üyeleri ve Çanakkaleli işadamları ile huzurevi sakinleri birlikte oruç açtı. Çalan tasavvuf ve halk müziği eşliğinde iftar yemeği yendi.ÇASİAD üyeleri, iftar yemeği boyunca yaşlılarla özel olarak ilgilenip, sohbet etti.

  ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, bu yıl otellerin restoranlarına gitmek yerine, otellerin restoranlarını huzurevine getirmeyi düşündüklerini belirtti. Bu çerçevede yaşlılara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini kaydeden Yıldız, “Onlarla birlikte iftar açmak inanılmaz keyifli. Onların yüzlerindeki ifadeleri görünce daha da mutlu olduk. Ramazanın güzel tarafı bu. İnsanları bir araya getiriyor. Mesele sırf yemek değil. Manevi ruhiyatında iyi olması” dedi. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna da, huzurevi sakinleriyle birlikte iftar yapmalarına olanak sağlayan ÇASİAD yönetimine teşekkür etti ve bunun herkese örnek olması gereken bir sosyal sorumluluk anlayışı olduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı