« Hürriyet.com.tr
MENÜ

CAS kararı gündem dışına taşınmalı

Bakan Kılıç, “Takımların kan kaybının, Milli Takımı etkilememesi için bu hadiseler ivedelikle gündemin dışına taşınmalıdır” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS) Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili kararlarına ilişkin, “Takımlarla ilgili kan kaybı, kalite kaybı, heyecan kaybı, istek kaybı elbette Milli Takım’ı da olumsuz yönde etkilemektedir. Temennimiz Milli Takım üzerinde olumsuz gelişmelere yol açabilecek hadiselerin ivedilikle gündemin dışına taşınmasıdır” dedi.
Bakan Suat Kılıç, gazetecilerin konuya ilişkin sorusu üzerine, 3 Temmuz 2011’de başlayan yargı sürecinin nihai aşamasına henüz tam olarak gelinmediğini söyledi.

UEFA futbolun özerkliğinde ısrarcı’

BUGÜNE kadar hem Türk yargısını hem uluslararası yargıyı etkilemeye yönelik görüş beyanında bulunmadıklarını belirten Kılıç, şunları kaydetti: “UEFA ve FIFA, futbolun özerkliği konusunda çok katı ve ısrarcı. Dolayısıyla onların beklentileri Türkiye’deki yerel futbol makamlarıyla birlikte futbolun kronik sorunlarını çözüme kavuşturmak. Bizim de yaklaşımımız bundan öte değil. Temennimiz Milli Takım üzerinde olumsuz gelişmelere yol açabilecek hadiselerin ivedilikle gündemin dışına taşınmasıdır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler