« Hürriyet.com.tr
MENÜ

CAS’ın tescilli 2018 kazığı

CAS'ın olaylı Sırbistan-Arnavutluk maçı kararı A Milli Takım'ın kaderini de yakından etkiledi. CAS'ın maçla ilgili kararını verdiği tarih, ay-yıldızlıların 2018 Dünya Kupası kura çekimine 4. torbadan girmesine yol açtı. FIFA'nın son açıkladığı sıralamada da CAS'ın 2018 kazığını tescillendi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

FIFA 2018 Dünya Kurası torbalarını 9 Temmuz'daki sıralamaya göre yaparken, CAS'ın bir günlük gecikmeli kararı A Milli Takım'ı etkiledi. CAS, olaylı Sırbistan-Arnavutluk maçı için kararını 10 Temmuz'da verdi ve Arnavutluk'u 3-0 hükmen galip ilan etti. Bir günlük gecikme, 2018 Dünya Kupası torbalarının aleyhimize belirlenmesine neden oldu.


SIRALAMA TESCİLLENDİ
Bu durum son FIFA sıralamasında da tescillendi. 139 puan kaybeden Sırbistan, 23 basamak düştü ve 66. sıraya geriledi. Sırbistan’ın Arnavutluk maçındaki hükmen yenilgisini CAS bu kadar geciktirmese Arnavutluk 2., Türkiye 3. torbaya çıkacak; Bosna 3, Sırbistan 4. torbaya düşecekti. Ancak 24 saat içinde verilen karar milli takımın 4. torbaya düşmesine Sırbistan'ın 3. torbada kalmasına yol açtı. (NTVSpor)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler