TRABZON HABERLERİ

Çarşıbaşı'da, Fındık Yetiştiriciliği ve Budama Kursu düzenlendi

AA / Aydın Gelleci
26.02.2016 - 16:59Son Güncelleme :
AA / Aydın Gelleci

TRABZON (AA) - Çarşıbaşı ilçesinde, Fındık Yetiştiriciliği ve Budama Kursu organize edildi.

Trabzon Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Trabzon Ticaret Borsası (TTB) ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında düzenlenen kurslar, 5'er günlük periyotlar halinde 10 ilçede devam ediyor.

Çarşıbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Kocaman, yaptığı açıklamada, Çarşıbaşı ilçesinde üreticilere yönelik eğitimlerin tamamlandığını söyledi.

Eğitim kapsamında bir çok konunun ele alındığına dikkati çeken Kocaman, şunları kaydetti:

"Üreticilere toprak tahlilinin önemi, bahçe tesisi, budama, gübreleme, hastalık ve zararlılarla mücadele ile hasat ve harmanlama konularında eğitim verildi. Eğitimler 3 gün teorik ve 2 gün uygulamalı olmak üzere 5 gün sürdü. Eğitimlere katılan üreticilere, TTB tarafından budama seti hediye edildi."

Kocaman, katılımcılara sertifika verileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Çarşıbaşı'da, Fındık Yetiştiriciliği ve Budama Kursu düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çarşıbaşı'da, Fındık Yetiştiriciliği ve Budama Kursu düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı