Çarşı, müşterilerine havale ücreti ödetmiyor

Hürriyet Haber
25.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

Çarşı müşterileri, Çarşı Kredi Kartı'yla yaptıkları alışverişlerin ödemelerini İş Bankası ve Akbank'a yatırırken, havale masrafı ödemiyor. Bu masrafları, müşterileri adına Çarşı Mağazaları üstleniyor.

Buna rağmen, İş Bankası'nın Beylerbeyi şubesi, okuyucularımızdan Sema Ünaldı'dan havale bedeli aldı. Oysa, Çarşı Mağazaları'nın hesap ekstrelerinde, İş Bankası ve Akbank şubelerine yapılan ödemelerde, masraf ya da komisyon ödenmeyeceği şeklinde ibare yer alıyor.

Sema Ünaldı'nın sorunuyla ilgili olarak Çarşı Mağazaları yetkilileriyle görüştük. Yetkililer, Akbank ve İş Bankası'na yapılan ödemelerde müşterilerden havale ücreti alınmaması gerektiğini söylediler. Yetkililer, ‘‘Çarşı Mağazaları, taksitle alış veriş imkanını müşterilerine peşinat ve vade farkı almadan sağlıyor. Bu nedenle de müşterilerimizin ödeme yaparken ayrıca bir bedel ödememesi için Akbank ve İş Bankası'yla anlaşma yaptık. Bu bedeli, müşterilerimiz adına biz karşılıyoruz’’ dediler. Çarşı Mağazaları'nın yetkilileri, havale ücreti alınan Sema Ünaldı'nın bankaya ödediği bedeli Çarşı Kredi Kartı hesabından düştüler.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı