Çarşı festivale akın etti

Hürriyet Haber
14 Eylül 2014 - 14:44Son Güncelleme : 14 Eylül 2014 - 14:59

BİR anne ile kızının öyküsü çerçevesinde İnönün Stadı atmosferi ile Beşiktaş camiasının anlatıldığı ‘Benimle Oynar Mısın’ adlı film, 14. Frankfurt Türk Film Festivali’nde büyük ilgi gördü.

Gösterime, filmin yapımcısı, senaristi ve oyuncusu Eyşan Özhim de katıldı. Frankfurt, Darmstadt ve Mannheim’dan Çarşı festivale akın ettiÇarşı grupları, Franfurt Cinestar Metropolis sinemasına akın etti.

KİMSE DESTEKLEMEDİ

Gösterimin sonunda seyircilerle söyleşiye katılan Eyşah Özhim, şunları söyledi:
“Film daha iyi olabilirdi. İnönü Stadı yıkılmadan filmi tamamlamak istedik. Filmde görülen çiçekçi, çocukların oynadığı saha gibi pek çok mekan da artık yok, yerine AVM’ler yapıldı. Çarşı bir ruhtur, her yerdedir. Bugün geldim, ne güzel sizlerle birlikteyim. Çarşı’daki arkadaşlarımızla görüşüyoruz. Siz de biz de onların yanındayız. Terörist buysa, Çarşı festivale akın ettivarsın olsun. İki farklı Beşiktaş hikayesi ile Kültür Bakanlığı’na başvurduk. Daha naif, anne kız hikayesi olsun dedik. İşte bu senaryo bakanlıktan izin aldı. Bugüne kadar sizin bildiğiniz bütün Beşiktaşlılar, bütün yapımcılara da sorduk hiçbirinden destek göremedirk. Filmin hakları beş yıl süreyle Kanal D’de. Film nedeniyle evimi sattım. Yetmedi birkaç yıl daha borç ödeyeceğim. Hiç pişman değilim. Aynı şartlarda yine yaparım.”

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı