« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çarşı eylemlerden çekiliyor mu?

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Çarşı grubunun gösterilerden tamamen çekildiğini söyledi.

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

Bülent Arınç, gazetecilerin 'Çarşı Grubu üyesinin bıçaklanması sorusu üzerine' verdiği yanıtta, " Burada içki içilmesin dediği için bıçaklanmıştı. Arkadaşımızın taburcu olurken söyledikleri Türkiye’ye ibret olmalıdır. Bu yaşananları asıl kimlerin provoke ettiğini göstermektedir. Çarşı Grubu bu gösterilerden tamamen çekilmektedir. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının da işin geldiği bu noktadan sonra biz bu iste yokuz diyerek çekildiklerini ya da çekileceklerini düşünüyorum" dedi.

ÇARŞI: ÇEKİLMİYORUZ, DAVAMIZIN ARKASINDAYIZ

Konu ile ilgili Çarşı Grubu'nun isminin açıklanmasının istemeyen liderlerinden birisi Hürriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Bu iddialar, söylemler kasıtlı olarak ortaya atılıyor. Çarşı grubu olarak Gezi Parkı'nda çekildiğimiz doğru değildir. Bizim Taksim'deki çadırlarımız, barikatlarımız ve bu barikatlarında başında arkadaşlarımız hala bekliyor. Davamızın sonuna kadar arkasındayız ve herhangi bir polis müdahalaesi durumunda oradaki insanları korumak için hala Gezi Parkı'nda beklemedeyiz." şeklinde konuştu.

Öte yandan Çarşı Grubu'ndan alınan bir diğer ilgiye göre ise Beşiktaş'ta taraftar gruplarından sorumlu yönetici Seyit Ateş tribün liderlerinden birisi ile konuşarak çekilme sözü aldığını açıkladı.

Çarşı grubundan gelen basın açıklaması :

Gezi Parkı direnişinden geri çekildiğimiz yönündeki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.Duruşumuz her zaman açık ve nettir.

1982'den beri haksızlık,adaletsizlik karşısında insanlıktan yana tarafız ve olmaya da devam edeceğiz.

Devlet ve ilgili kurumların çözüm için asıl muhatabı Gezi Parkı eylemlerini en başından itibaren sürdüren gerçek temsilciler,parkta çadır kuran gençler ve her zaman destekçisi olduğumuz halktır.

Tarafların karşılıklı empati,sağduyu ve diyaloğa davet ediyor, bu kaosun karşılıklı iletişim ve anlayışla çözülmesinden taraf olduğumuzu, olayların halkımız açısından en iyi şekilde neticelenmesinden yana olduğumuzu bir kez daha beyan ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çarşı


Bunları da Beğenebilirsiniz