Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çarşambayı bekliyorum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Beşiktaş 90 dakikayı ağır çekim bir film gibi oynadı. Tempoyu hiç yükseltemedi, sahayı gerektiği gibi kullanamadı ve kaliteyi hiç yakalayamadı.

Filmin aktörleri de pek iyi değildi. Şifo bir iki çalım attı, sonra kayboldu. Amokachi bir iki top kovaladı, sonra oyundan koptu. Kale sahası içinde yakaladığı pozisyonda topu nasıl dışarıya vurdu, hala kavramış değilim... Kime sorsam, sadece gülerek kafa salladı... Anladım ki, Amokachi böylesine rahat bir pozisyonun canına okumuş.

Ya, Oktay, Tayfur, Erkan, Yankov ve Serdar neler yapıyordu? Onlar da bu filmin sade birer figüranıydı. Ne berbat bir film izliyorduk. Sıkıldım, gözlerimi Bursaspor'a çevirdim. Orada Baliç diye bir çocuk oynuyordu. Top ayağına öylesine yakışıyordu ki... Kafası da iyi çalışıyordu. Uzun fulelerle koşuyor ve kaleyi gördüğü her yerden çakıyordu. İşini de seviyordu. Ve ilk 45 dakikadaki gayretini hiç esirgemeden ikinci yarıya da taşıyordu. Bir ara düşündüm, böyle çocuk neden Beşiktaş'ta oynamıyordu? Ona imrenirken baktım ki top Beşiktaş filelerine doğru süzülüyor. Gözüm golü atanın formasına kaydı, sırtında Baliç yazıyordu.

Beşiktaş'a kızmak istedim, sonra vazgeçtim. Şimdi çarşamba gecesini bekliyorum. Galatasaray maçını kaybederse, bakın Beşiktaş için neler yazacağım. Yönetiminden başlayıp, teknik adamını ve Beşiktaş formasını taşıyan her birine neler söyleceğim... Ben çarşambayı bekliyorum, lütfen sizler de bekleyin.Bunları da Beğenebilirsiniz