Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çarşambaya kadar Başkan

Aziz Yıldırım, önce futbolcularına açıkladığı görevi bırakma kararını daha sonra yönetici arkadaşlarına iki defa daha bildirdi. Ancak yöneticiler başkana kararında acele etmemesini ve çarşamba gününe kadar beklemesini söylediler.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’de, başkan Aziz Yıldırım’ın görevi bırakıp bırakmayacağı konuşuluyor... Trabzonspor maçının ardından, önce soyunma odasında futbolcularına teşekkür edip istifa edeceğini açıklayan Yıldırım, aynı gece saat 04.00’e kadar beraber olduğu yöneticilere, “Artık bırakıyorum” dedi. Aziz Yıldırım dün olağanüstü toplantıya çağırdığı yönetici arkadaşlarına, istifada kararlı olduğunu tekrar ifade etti. Yöneticiler Yıldırım’a “Tekrar düşün istifa etme” diyerek karşı çıktı.

12 yıldır koltukta

1998’den beri Fenerbahçe Başkanlığı koltuğunda oturan Aziz Yıldırım’ı göreve bırakmaya iten süreç Trabzonspor maçından hemen sonra hızlandı...

Karşılaşma sonrası Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yönetici arkadaşlarıyla yaptığı toplantıda, bırakma kararını tekrarlayan Yıldırım’a, başta Nihat Özdemir, Ali Koç, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Ömer Temelli gibi isimler de destek verdi, “Bizler de zaten bırakmak istiyoruz” dediler.
Ancak diğer yöneticiler bu düşüncenin karşısında olduklarını ifade ettiler. Sabah 04.00’e kadar süren bu toplantıda Ali Koç ve Mahmut Uslu dışındaki yöneticiler göreve devam etme konusunda ikna olurken, Aziz Yıldırım kararında ısrarlı olduğunu söyledi. Başkan, arkadaşlarına, “Bu konuyu yönetim kurulu toplantısında görüşürüz” diyerek veda etti.

Toplantı yarın

Sarı lacivertli yönetim dün saat 18.00’de Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki kulüp binasında bir araya geldi. Toplantıda başkan Aziz Yıldırım, düşüncesinin değişmediğini, görevi bırakacağını ifade etti. Yönetim kurulundaki görevi bırakıp bırakmama tartışmasında ‘bırakma’ düşüncesi ağırlık kazanırken, yarın saat 12.00’de bir basın toplantısı düzenleme kararı verdiler. Basın toplantısının bugüne değil de yarına alınması, “Göreve devam edip etmeme konusunda henüz kesin karar verilmedi. Yönetim zaman kazanmak için toplantıyı çarşambaya aldı” diye yorumlandı.

Öte yandan F.Bahçeli yöneticilerin istifada kararlı olan Aziz Yıldırım’ın istifa etse bile bu kararını yürürlüğe sokmayağı, kendisine tekrar ‘geri dön’ çağrısında bulunacağı ve böylece Yıldırım’ın tekrar başkanlığa döneceği iddia edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz