Gündem Haberleri

  Çarşamba mucizesi

  Hürriyet Haber
  27.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitim Parkı’na 1 ay içinde 10 bin üyelik başvurusu yapıldı... Genç, yaşlı, herkes parka koşuyor

  Bizans döneminde sarnıç, Osmanlı'da bostan olarak kullanılan, daha sonra küçük bir mahalleye dönüşen ve Kurban bayramlarında hayvan pazarı olarak da yararlanılan Çarşamba'da, artık Fatihlilere çağdaş eğitimin tüm olanakları sunuluyor. 18 bin metrekarelik alanda kurulan Çarşamba Eğitim Parkı, genci, yaşlısı, kadını, çocuğuyla herkese hitap ediyor. 16 Şubat'ta açılan ve şu anda 5 bin üyesi bulunan parka, 1 ay içinde 10 binin üzerinde üyelik başvurusu yapıldı.

  Eğitimin daha kaliteli ve çağdaş olarak verilmesi için yıllardır çalışmalarını sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın çabalarıyla gerçekleştirilen Çarşamba Eğitim Parkı, şimdi binlerce insana hizmet veriyor.

  Muhafazakar kesimin çoğunlukta bulunduğu bölgede arsayı alarak 49 yıllığına, Çarşambalılar'ın hizmetine sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Çarşamba Eğitim Parkı'na herkesi davet ediyor. Çevre okullardan çıkarak, kendini parkın spor alanına, bilgisayar odasına atan ilkokul öğrencileri, hem enerjilerini harcayacak farklı bir mekanda olmanın mutluluğunu yaşıyor, hem de ufuklarını açıyorlar.

  Eskiden böyleydi...

  <ı>Metruk bir halde hayvan pazarı olarak da kullanılan alanı, eğitimin hizmetine sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, binlerce kişiye hizmet vermenin gururunu yaşıyor. 18 bin metrekarelik alanın her noktasını çağdaş aletlerle donatan vakıf yöneticilerinin hayali bununla da bitmiyor. Hedef çevre sakinlerinin tümüne ulaşmak ...

  ‘Çarşamba Eğitim Parkı’ mezunu olmak

  300'e yakın gönüllü öğretmenin bulunduğu parkla ilgili hayallerinin büyük olduğunu söyleyen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Prof. Ali Beba, ‘‘Biz politika üstüyüz. Eğitim desteği her faaliyet için şarttır. İnsanların kıyafetinden ziyade, kafasının içi bizi ilgilendiriyor. Ancak, personelimizde kıyafete uygunluk istiyoruz’’ diyor.

  Yerel yönetimin büyük desteğini gördüklerini söyleyen Prof. Beba, ‘‘Bizi en mutlu eden şey, buradan geçmiş kişilerin, gelecekte ÇEP'in (Çarşamba Eğitim Parkı) mezunuyum diyebilmesidir. Sorgulamayı, düşünce tarzını, ÇEP'te öğrendim diyenler, bizi mutlu eder. Buradan yararlananlarda derin izler kalsın yeter’’ diyor.

  Eğitim parkının örneklerini Doğu ve Güneydoğu'ya yaymayı hedeflediklerini söyleyen Beba, ‘‘Bu parkları mümkün olduğu kadar ihtiyacın en fazla olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya kaydırmayı hedefliyoruz. Eğitim ışığı, daha gelişmiş yöreden, daha az gelişmiş yöreye kayacak. Parkları yaparken, yöresel ihtiyaçları gözönüne alacağız’’ diyor. Beba, gönüllülere her zaman ihtiyaçlarının olduğunu da belirtiyor, ‘‘Bizde çalışmak bir ayrıcalıktır. Eğitim gönüllüleri sadece el becerilerini artırıcı dersler vermiyor, cumhuriyetin temel ilkelerine, güncel yaşama yönelik bilgilerini de aktarıyorlar’’ diyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na yardımda bulunmak isteyenler, Çarşamba Eğitim Parkı'nın 635 73 63 numaralı telefonundan bilgi alabilir, Çarşamba Eğitim Parkı Vakıfbank Mecidiyeköy Şubesi 2018818 ile Ziraat Bankası Galatasaray Şubesi'nin 501697-4 numaralı hesaplarına para yatırabilirler.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı