Gündem Haberleri

  Çarşaf, burka, IŞİD

  DHA
  11.07.2015 - 00:08 | Son Güncelleme:

  TERÖR örgütü IŞİD’e Türkiye’den katılımlara bir yenisi eklendi.

  Konya’da 17 yaşındaki Berfin K.’nın annesi Hayriye T., kızının Suriye’ye gidip IŞİD’e katıldığını öne sürerek başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere yetkililerden yardım istedi.
  Anne Hayriye T., kızının üç ay önce yazıldığı Arapça kursu sırasında bir kitabı araştırmak için Karatay ilçesindeki bir kitapçıya gittiğini ve orada edindiği arkadaşlarının etkisiyle değiştiğini söyledi. Eşinden bir süre önce boşanan Hayriye T., kızındaki değişimleri şöyle anlattı: “Kızım normal başörtülüydü ama son zamanlarda çarşaf giymeye başladı. Bir süre sonra gözleri açık olacak şekilde yüzünü kapattı. Sonra da tamamen yüzünü kapattı. Burka giyip eldiven takıyordu.”

  NORMAL KAYIP GİBİ

  Hayriye T., 2 hafta önce de kızının “Allah için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Polise giderseniz ne beni görebilirsiniz ne onları bulabilirsiniz” yazılı veda mektubu bırakıp ortadan kaybolduğunu belirtti. Kızı kaybolduktan sonra polise başvurduğunu anlatan Hayriye T, ancak polislerin normal bir kayıp gibi işlem yaptıklarını ve yeteri kadar ilgilenmediklerini ileri sürdü. Annenin anlatımına göre Berfin en son 29 Haziran’da bir arkadaşına şu mesajı yolladı: “Burada her ülkeden, her ırktan insanlar var. Evlerini ailelerini bırakıp gelmişler. Size ara ara yazacağım ama telefonun çektiği zamanlarda. Bu numarayı kimseye verme. Polise fhaber verip kimseyi rahatsız etmesinler."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı