Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çarpıcı bir kredi kartı gerçeği

  A.A
  20.05.2011 - 11:39 | Son Güncelleme: 20.05.2011 - 13:14

  İzmir'de organize suç örgütü kurup maddi durumu iyi olmayan kadınları fuhuşa teşvik ettikleri öne sürülen 11 kişi, adliyeye sevk edildi. Zanlıların, özellikle boşanmış, kredi kartı borcu bulunan ve maddi durumu iyi olmayan kadınlarla irtibata geçerek, fuhuşa teşvik ettikleri öğrenildi.

  Bir istihbaratı değerlendiren İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kadınlara fuhuş yaptırdıkları öğrenilen grubu takibe aldı.

  Yapılan istihbarat çalışması ve teknik takibin ardından grup elemanlarının yakalanması için Manisa, Akhisar, İzmir ve Çeşme'de belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 

  Operasyon sonucu liderliğini S.D. (40) isimli kadının yaptığı çoğu kadın 15 kişi gözaltına alındı. Zanlılardan dördü, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı, 11'i ise sorgulanmalarının ardından adliyeye sevk edildi.

  Biri 17 yaşında 22 kadına fuhuş yaptırdıkları belirlenen zanlıların, özellikle boşanmış, kredi kartı borcu bulunan ve maddi durumu iyi olmayan kadınlarla irtibata geçerek, fuhşa teşvik ettikleri öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı