« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çarpan çarpılıyor

Sıddık TURGUT
SON GÜNCELLEME
Bursaspor, Sivasspor, Hacettepe ve Kayserispor, F.Bahçe ile G.Saray’ı yenmenin faturasını ağır ödediler. Büyük takımı devirmenin havasına kapılan bu dört takım, ummadıkları yenilgiler aldılar.

HACETTEPE, Sivasspor, Kayserispor ve Bursaspor... Bu takımların ortak bir özelliği var. Fenerbahçe ve Galatasaray’a kafa tutup sahadan galip ayrılan bu dört takım, bazen bir hafta sonra bazen de peş peşe yenilgiler alıp herkesi şaşırttı.

Büyük takımlara karşı daha fazla motive olup başarılı sonuçlar alan bu takımların futbolcuları havaya girmelerinin faturalarını ağır ödediler. İşte o takımların yaptıkları...

Ligin 3. haftasında Fenerbahçe’yi 2-1 yenen Hacettepe, peş peşe üç maç kaybetti. Başkent’in mor beyazlı temsilcisi, F.Bahçe zaferinden sonra sırasıyla Ankaraspor’a 4-0, Ankaragücü’ne 1-0 ve Beşiktaş’a 2-1’lik skorlarla mağlup oldu. Sivasspor 5. haftadaki 2-1’lik Fenerbahçe galibiyetinin ardından çıktığı Ankaraspor maçından 2-0 yenik ayrıldı. Kayserispor, 6. haftada Kadıköy’de Fenerbahçe karşısında 4-1 gibi farklı bir skorla galip çıktı. Sarı kırmızılılar, bu başarıyı hazmedememiş olacak ki, geride bıraktığımız hafta sahasında Ankaraspor’a 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

Ve Bursaspor... Farkı kaçırdığı maçta Galatasaray’ı 2-1’le geçip tüm dikkatleri üzerine çeken yeşil beyazlılar, Eskişehirspor’a kendi saha ve seyircisi önünde aynı skorla mağlup oldu.

Evet, bu 4 takım Fenerbahçe ve Galatasaray’ı yenmenin faturasını ağır ödediler. Çarptıktan sonra çarpılarak..

Önce üzdü, sonra uçtu

TRABZONSPOR maçından önce ısınırken sakatlanan Arda Turan, ilaç yardımıyla sahadaki yerini alırken attığı nefis golle tribünleri coşturdu. Song’un tekmesiyle yerde kalan milli futbolcu, yürekleri ağızlara getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz