« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos'u alacağım

F.Bahçe Başkanı, D. Kiev maçında tel tel dökülen defansı Brezilyalı yıldızın toparlayacağına inanıyor. Yıldırım, karşılaşmayı birlikte izlediği konuklarına, "Ne yapıp edip Roberto Carlos’u alacağım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE için Dinamo Kiev maçının önemi büyüktü. Buradan alınacak iyi bir sonuç Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin kapısını açacaktı. Ne var ki, skor beklendiği gibi olmadı. Sarı lacivertli takım sahadan 3-1 mağlup ayrılarak, tur şansını zora soktu. Bu yenilgiye en çok üzülen kişi şüphesiz Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım oldu. Elenmeyi aklının ucundan bile geçirmeyen Yıldırım, maç için Kiev’e götürdüğü konuklarına, "Göreceksiniz, bu yıl da Şampiyonlar Ligi’ne katılacağız" diyordu. Fakat 90 dakika sonunda tabelaya yazılan skor, Yıldırım’ı şoke etti.

En çok savunma üzdü

Oldukça üzgün biçimde stadı terkeden Yıldırım, konuklarına maçın değerlendirmesini yaparken, skordan çok defansta yapılan hatalara üzüldüğünü ifade etti. Savunmanın çok fazla pozisyon vermesinden yakınan Yıldırım, bu sorunu çözecek kişiyi de kendi ağzıyla açıkladı...

"Roberto Carlos’u almamız şart oldu. Ne yapıp edip bu adamı alacağım."

Aziz
Yıldırım’ı yakından tanıyanlar, bu sözleri duyunca, kulaklarına inanamadılar. Şaşırmakta haklılardı, zira başkan transfer konusunda ketumluğuyla tanınırdı. Ser verir, sır vermezdi. Almak istediği futbolcuların isimlerini kimseye, hele hele gazetecilere kesinlikle söylemezdi.

5 milyon Euro önerilmişti

Başkanın bu sözleri, sarı lacivertli yönetimin bundan sonra izleyeceği yolun habercisi oldu. Yıldırım ve ekibi, Real Madrid’in Brezilyalı sol bekinin transferi için yeniden harekete geçecek. Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe, sezon öncesinde Roberto Carlos için Real Madrid’e 5 milyon Euro teklif etmiş, ancak futbolcunun istememesi nedeniyle transfer gerçekleşmemişti. Şimdi gözler Aziz Yıldırım’da. Tuttuğunu koparmasıyla tanınan Fenerbahçe Başkanı, bakalım Carlos’u transfer edebilecek mi? Bekleyip göreceğiz...

Bunları da Beğenebilirsiniz