Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos'tan şok karar

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, Brezilya'nın Terra Televizyonunda yayınlanan bir röportajında Brezilya'ya dönerek ailesine daha yakın bir yaşam sürmek istediğini ve Fenerbahçe'nin bırakması halinde Brezilya takımlarıyla görüşebileceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

“Brezilya'da olduğum zaman, Rene Simoes (Fluminense takımın o dönemki teknik direktörü), bana Türkiye'den ayrılma olasılığımı sordu ama Fenerbahçe beni bırakmak istemedi. Daha sonra Rene görevinden istifa etti” diyen Roberto Carlos, Brezilya'ya geri dönmek için tekrardan Fenerbahçeli yöneticilerle görüşme yapacağını belirtti.

Tecrübeli futbolcu, “15 yıldır Brezilya dışındayım ve aileye yakın olmanın zamanı geldi. Eğer Fenerbahçe beni serbest bırakırsa Palmeiras, Santos veya beni futbolcu olarak isteyecek bir kulüple konuşurum” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Brezilya'da futbol oynayan Real Madrid'ten eski takım arkadaşı Ronbaldo'nun Brezilya Milli Takımı'nda tekrardan şans bulup bulamayacağıyla ilgili bir soruya da Carlos, “Onun yaşındaki bir futbolcunun daha çok kulübüne yoğunlaşması gerektiğine inanıyorum. Dizini ve ailesini düşünmeli. Son anda bir ihtiyaç olursa Brezilya Milli Takımı'na dönmesi gerektiğine inanıyorum. Yoksa sadece genç birinin yerini işgal etmiş olur” cevabını verdi.

Roberto Carlos, Ronaldo'nun, topla oynaması ve vuruşuyla farklı, aynı zamanda da hızlı bir futbolcu olduğunu vurgularken, şu anda ideal durumda olmasa da çok kısa zamanda eski günlerine dönebileceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler