« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos yönetimin kararını bekliyor

Beşiktaş'a yenilerek lig yarışında darbe alan Fenerbahçe'de bir yandan takım içindeki problemler, diğer yandan transfer çalışmaları çözüm arıyor...

Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Corinthians'a gitmek istediğini menaceri Pasaliç vasıtasıyla dün kulübe resmen ileten Roberto Carlos, Sarı-Lacivertlilerin kararını bekliyor. Daha önce de Moldova'da oynanan Avrupa Ligi'ndeki Sheriff maçının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Trabzon maçından sonra ayrılıyorum" diyen Carlos'un bu isteği için Yönetim, Teknik Direktör Daum ve Sportif Direktör Aykut Kocaman karar verecek. Hem Roberto Carlos'un durumunu hem de diğer transfer çalışmalarını masaya yatıracak olan Sarı-Lacivertlilerin yabancı kontenjanını da açmak amacıyla dünyaca ünlü yıldız ile yolların ayrılmasına sıcak baktığı öğrenildi. Bu bölge için Vederson ve Dos Santos'un yeterli olacağını düşenen Sarı-Lacivertliler devre arasında veya sezon sonunda ayrılık sinyalleri veren Uğur Boral'ı da yerli ve tecrübeli bir futbolcu olmasından dolayı takımda tutmak ve yeniden iyi bir performans yakalayıp takıma kazandırılması için çaba harcayacak.

1 yıl öncenin starı olan ve şampiyonlar liginde iyi maçlar çıkartan Uğur Boral'ın yerli futbolcu olduğu için yeniden forma giyebileceği maçların olabileceği göz önünde bulunduruluyor. 

Öte yandan sakatlıktan çıkan Deivid'in form durumuna bakacak olan Sarı-Lacivertlier, bu oyuncunun alıcısı olduğu takdirde yerine yeni bir yabancı oyuncu da almayı planladığı sızan haberler arasında yer alıyor. Ligin ilk yarısında kalan maçlarda Daum'dan Deivid'e şans vermesi istenecek ve takımda kalıp kalmayacağı buna göre belli olacak.

Guiza için ise resmi tekliflerin gelmesi durumunda hesaplar kulübün çıkarlarına da uyarsa golcü oyuncu da satılabiliecek. Takas yoluna gidilebileceği be belirtilirken, aranan santrafor tipi ise hem Avrupa liglerinde tecrübeli, hem de fizik üstünlüğü ile savunmayı yıpratan, hızlı ve teknik özellikte olması.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.