« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos giderken Guiza’yı da götürsün

Fena mı olur yani? Roberto Carlos Brezilya’ya uçarken Guiza’yı da yanına alsa?

saksu@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

İspanya semalarında da Guiza paraşütle atlasa. Hatta bundan sonraki spor kariyerine paraşütçü olarak devam etse? Futbolu bırakmış zaten!

 

Tamam, biraz abartmış olabilirim ama nedir bu Fenerbahçe’nin son zamanlarda futbolcularından çektiği? Biri bar çıkışı antrenmana gider, kaza yapar, yalan söyler, kulübünü de küçük düşürür, zor durumda bırakır. Diğeri“yeteri kadar reklâmınızı yaptım haydi eyvallah” der, bir diğeri sanki oyundayken bir şey yapabiliyormuş gibi oyundan alınmasına sinirlenir, artistlik yapar… Bu liste de böyle uzayıp gider…

SEYCAN AKSU YAZIYOR

 

Tekrar Guiza’ya dönersek eğer;“golcü” sıfatıyla alınmış bir oyuncunun hafızalarda kaç golü kalmıştır? Ben sadece Galatasaray’a atılan golü hatırlıyorum. E bu da yeter zaten diyorsanız orası ayrı. Ama adam pozisyon kaçırmaktan başka bir işe yaramıyor ki. Belki de topa hiç dokunmasa daha iyi olur, başkaları nasiplenir, bir işe yarar. Ne kendisi ne de izleyenler sinir krizlerine girmez.

 

Olaya bir de şu açıdan bakalım; Guiza giderse Semih tekrar oynayabilir. Yedek kala kala futbolu unutmuş olabilir ama olsun zamanla açılır.  Hem ne olacak ki taraftar biraz daha sabreder. Ha Semih açılamadı mı olsun, alıştılar nasıl olsa Aziz Yıldırım’ın kötü yönetimine, biraz daha beklerler, belki de yeni bir bomba gelir ve yine elde patlar.

 

Son sözüm tüm yöneticilere; “ lütfen kulüpleri kendi çiftliğiniz sanmayın, biraz kulak verin taraftara, gerçek başarı orada”…

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz