« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos: Fenerbahçe'den antrenörlük teklifi aldım

Fenerbahçe'nin flaş transferi Roberto Carlos, sarı-lacivertli kulüpten yöneticilik ve antrenörlük teklifi aldığını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Carlos bizden biri gibi konuştu

Brezilya'nın en büyük medya grubu Globe'nin internet sitesi Globeesporte.com'da Johanna de Assis imzasıyla yayınlanan röportajında Roberto Carlos, "Fenerbahçe'den yönetici ya da antrenör olarak devam etmek için teklif aldım. Sözleşme bitiminden sonraki ilk sene hiçbir şey yapmadan duracağım, çünkü hiçbir şey yapmadan zaman geçirmeye ihtiyacım var. Daha sonra antrenörlük kursuna başlayacağım ve sertifikayı aldıktan sonra ne yapacağımı yeniden gözden geçireceğiz" dedi.

Brezilya'nın, 2006 Dünya Kupası'ndan elenmesinde basının tek sorumlu kendisini ilan ettiğini, bu yüzden çok yıprandığını ve milli takıma dönmeyeceğini belirten Carlos, "Milli Takımı unuttum" sözleriyle sitemini dile getirdi.

Türkiye'ye adaptasyonunun nasıl olduğu sorusunu yıldız futbolcu, "Türkiye İspanya gibi değil, çok  farklı bir ülke, İspanya'da diğer futbolculardan biriydim. Burada ise bana bir idolmuşum gibi davranıyorlar. İnsanlar sokakta bana dokunmak, bir öpucuk almak istiyor. Burada hiç alışık olmadığım bir biçimde korumayla dolaşmak zorundayım. Benim işim futbol oynamak, burada bana yıldız gibi davranıyorlar, bu pek hoşuma gitmiyor. Problem yaratmak istemiyorum, alışmaya çalışıyorum. Ben hiç kimseden daha iyi değilim. Sadece bir oyuncuyum, popstar değil" diyerek yanıtladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, hakkında sorulan soruyu, "Zico'yu oyuncu olarak tanıyordum. Oyunculuğu kadar hocalığı da mükemmel. Futbol hakkında çok şey biliyor ve oyuncularıyla da arkadaş olabiliyor" şeklinde yanıtlayan Carlos, Zico'dan çok şey öğrendiğini onunla çalışmanın onur verici olduğunu da sözlerine ekledi.

Birçok insanın Türkiye'yi geri bir ülke sandığını, oysa tam tersine Türkiye'nin modern bir ülke olduğunu vurgulayan Brezilya yıldız, Türkiye için "birinci dünya ülkesi" tanımını kullandı. Carlos, Türkçe sadece 'günaydın, iyi günler ve iyi akşamlar' demeyi bildiğini, Fenerbahçeli Türk oyuncuların Brezilyalı oyuncularla anlaşabilmek için Portekizce öğrenmeye başladıklarını açıkladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz