« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos coşkusu

Fenerbahçe’nin yeni transferi Roberto Carlos, dün Avusturya kampına katıldı. Brezilyalı futbolcunun, Viyana havalimanına gelişi sonrasında alanda büyük coşku yaşandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Transferi tüm dünyada büyük yankı uyandıran Roberto Carlos, dün yeni takımında işbaşı yaptı. Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe Kulübü’nün gönderdiği özel uçakla Madrid’den, sarı lacivertli ekibin kamp yaptığı Viyana’ya geldi. Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Volkan Ballı, kulüp basın sorumlusu Mehmet Çatay ve kurumsal iletişim direktörü Mehmet Sümer’in çiçekle karşıladığı Roberto Carlos’a, Avusturya’da yaşayan Türkler de büyük ilgi gösterdi. Sambacıyı karşılamak için Viyana havalimanına gelen 50 civarında gurbetçi taraftar, yaptıkları tezahüratlarla alanı inletti.

Konvoyla gitti

Viyana havalimanının VIP salonundan çıkış yapan Roberto Carlos daha sonra Fenerbahçeli taraftarların oluşturduğu konvoy eşliğinde, Porsche marka araçla takımın kamp yaptığı Pyramide Otel’e gitti. Brezilyalı futbolcuyu, otelde ilk olarak yeni takım arkadaşı Semih Şentürk ’hoşgeldin’ diyerek karşıladı. Carlos, ardından Zico, teknik heyetteki vatandaşları ve diğer futbolcularla tokalaştı.

Roberto Carlos, yol yorgunu olduğu için dün akşam ST. Pölten takımı ile yapılan hazırlık maçında forma giymedi. Akşam otelde hafif bir ter idmanı yapan ünlü futbolcu, bu sabahtan itibaren takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Roberto Carlos’un çarşamba günü Avusturya 2. Ligi takımlarından Trenkwalder Schwdorf ile yapılacak hazırlık maçında oynaması bekleniyor.

Büyük hedefler

Viyana havalimanında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Roberto Carlos, Fenerbahçe’yi hedefleri büyük olduğu için seçtiğini söyledi. Türkiye’ye gelişinde vatandaşı Zico’nun önemli rol oynadığını dile getiren Brezilyalı yıldız, "F.Bahçe’ye uyum sağlamam zor olmayacak. Çünkü, Alex de Souza, Edu Drecana, Deivid de Souza, Wederson, Mehmet Aurelio, Diego Lugano, antrenörler Santana ve Edu’yu daha önceden tanıyorum. Burada mutlu bir ortam bulacağımı umuyorum. Taraftarlar ile bir an önce buluşmak için sabırsızlanıyorum. Statta yapılan imza törenini hala unutamıyorum. Coşkulu bir taraftarımız olduğunu öğrendim. Onlara layık olmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz