Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos bizi uçuracak

Zico, BVZ gazetesine, "Bütün dünya F.Bahçe’yi konuşuyor. Carlos gibi bir dünya yıldızını transfer ederek, hedeflerimizi büyüttüğümüzü herkese gösterdik. Şampiyonlar Ligi’nde onunla başarılı olacağız" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
GEÇEN sezon Fenerbahçe, şampiyonluk ipini göğüslerken, özellikle teknik direktör Arthur Zico hem gelmeden önce, hem de geldikten sonra çok eleştirildi. Teknik patron sarı lacivertli takımı 17’nci kez mutlu ulaştırırken, yine gündemdeki isimdi. Eleştirilere hep medeni şekilde cevap veren Zico, sezon öncesi iddialı açıklamalar yaptı.

Takımının Avusturya kampına gelen BVZ gazetesinin muhabirine konuşan Zico, takımını ve dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos’u övdü. Brezilyalı yıldızın takımını uçuracağını iddia eden Arthur Zico şöyle konuştu:

İncelik isteyen iş

"Bu işler inşaat işine benzemez. Futbol çok incelik isteyen bir iştir. Ustalık ister. Bu ustalık da bende var. Fenerbahçe ile çok başarılı günler geçireceğiz. Roberto Carlos gibi bir dünya yıldızını transfer ederek hedeflerimizi çok büyüttüğümüzü herkese gösterdik.

Bütün dünya Fenerbahçe’yi konuşuyor. Carlos bizi uçuracak.
Kısa bir tatil döneminin ardından aramıza katılacak. Şampiyonlar Ligi’nde onunla başarılı olacağız. İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Takımda arkadaşlık mükemmel. Aramıza yeni katılan arkadaşlar kısa sürede uyum sağladı. Hazırlık maçları eksik yönlerimizi görmemizi sağlayacak. Bütün mevkilerde alternatifimiz var.

Stoper arıyorum

Sağ beke yeni transfer ettiğimiz Gökhan Gönül, Önder’le tatlı bir rekabet içerisinde olacak. Şu an tek sıkıntı çektiğimiz yer, stoper mevkii. Bu bölgeyle ilgili transfer çalışmalarımız devam ediyor.
Takımda kalmak istemeyen kimseyi zorla tutmam. Fenerbahçe’den daha büyük bir camia buluyorlarsa hemen gitsinler. Ama buradan daha iyi bir yer bulacaklarını zannetmiyorum."

ZiCO, AÇILIŞINI YAPTIĞI SAHADA VOLEYBOL OYNADI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, dün akşam kamp yapılan Avita Otel’in antrenman sahasının açılışını yaptı. Brezilyalı çalıştırıcı, açılış sonrası otelin sahasında voleybol oynadı. 2008 Avrupa Şampiyonası’na katılacak takımlara ev sahipliği yapması beklenen yöre halkı, Zico’ya büyük ilgi gösterdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler