« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlos bir lige bedel

F.Bahçe’nin yıllık 4 milyon Euro ödediği Brezilyalı futbolcu, Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nde forma giyen 240 voleybolcunun bir sezonda kazandığı toplam parayı tek başına alıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇELİ Roberto Carlos’un 4 milyon Euro’luk yıllık geliri, 240 bayan voleybolcunun bir sezondaki toplam kazancına eşit.

Sarı lacivertli kulübe transferiyle olay yaratan ve tüm dünyanın gözünün Türkiye’ye çevirmesine neden olan Brezilyalı futbolcu Carlos, 3 yıllık sözleşme yaptığı Fenerbahçe’den yıllık 4 milyon Euro (7 milyon 80 bin YTL) alacak. Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nde geçen sezon mücadele eden 15 kulübün, takımlarında forma giyen 240 sporcuya YTL ve döviz bazında yaptığı ödemelerin toplamı ise 7 milyon 87 bin 608 YTL’lik bir bütçeyi ortaya koyuyor.

7 milyon 80 bin YTL’lik yıllık geliriyle Türk futbol kamuoyunda yeni bir çığır açan Roberto Carlos’un tek başına, 15 kulübün yer aldığı Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’ndeki toplam bütçe kadar kazanmasının yanı sıra, Brezilyalı voleybolcular da kendi branşlarında en iyi rakamları kazanan sporcuların arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Bayanlarda bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Fenerbahçe’nin kadrosunda yer alan Brezilyalı smaçör Ana Beatriz Chagas, sarı lacivertli kulüpten geçen sezon aldığı 170 bin dolar (255 bin 510 YTL) ile ’Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’ndeki En Pahalı Oyuncu’ unvanını aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz