« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carlinhos transferine 6+0+4 engeli

Brezilyalı sol bekin kendisi ve kulübü ile söz kesen sarı kırmızılıların transfer planı, TFF’nin aldığı yabancı kararı ile alt üst oldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TFF’nin yabancı oyuncular için 2013-14 sezonu ile birlikte yürürlüğe koyacağı 6+0+4 kuralı Galatasaray’ın bütün transfer çalışmalarını bozdu. Şampiyonlar Ligi’nde Real Madrid, Barcelona gibi devlerle rekabet edebilmek için kaliteli yabancı oyuncularla dirsek teması içinde olan sarı kırmızılılar, TFF’nin yabancı kontenjanı kararından sonra adeta şok yaşadı.

Melo da zora girdi

Bu kuralın ilk mağduru ise Carlinhos oldu. Brezilyalı sol bekin transferi için 1 aydır yoğun uğraş veren ve sonunda ön protokol imzalayan G.Saray büyük sıkıntıya düştü. Chedjou ile birlikte 12 yabancıya ulaşan sarı kırmızılılar, mecburen kontenjanı açmaya çalışacak. Daha önce sözleşmeleri biten Ujfalusi ve Melo ile devam etmeyi planlayan Cimbom, şimdi bu kararını yeniden gözden geçirmek zorunda. Takımdan ayrılması en muhtemel isimler ise, Culio ve Elmander olarak görülüyor.

G.Saray’dan iyi teklif aldım

4 yabancıyı tribüne gönderen kural ile geleceği belirsiz olan Felipe Melo, G.Saray’dan çok iyi bir teklif aldığını açıkladı. Brezilyalı, “Flamengo beni aradı, evet. Ücret sebebiyle anlaşamadık. G.Saray bana zaten yüksek ve çok iyi bir teklif yaptı” diye konuştu.

Sneijder’i tatilde Cate çalıştırıyor

G.SARAY’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, milli takım kampının ardından da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tatilini ailesiyle birlikte Ibiza’da sürdüren futbolcuya ise eski hocası Henk ten Cate de yardım ediyor. Ajax’ta Sneijder ile birlikte çalışan Hollandalı teknik adam, vatandaşı için özel bir program hazırladı. Ülke basını, Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Van Gaal tarafından da fizik eksikliği bulunduğu söylenen G.Saray’ın yıldızının, Cate’in hazırladığı programı tatilde de uyguladığını bildirdi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz