Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çark rekortmeni

  Sefa ÖZKAYA - Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  17.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Erdoğan dün Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreninde muhalefete çattı.

  Erdoğan, “Siyasette kısa sürede çark etme görevi CHP Genel Başkanı’na ait. Bu rekor da kolay kolay kırılmaz. ‘Başörtüsü’ dedi, akşam çarketti. ‘Genel af’ dedi. U dönüşü yaptı. ‘Genel Başkan adayı değilim’ dedi, ertesi gün oldu. ‘Havuzlu villa’ dedi. Bize saldırdı. Beyfendinin kendi havuzlu villası çıktı. ‘Suçludur, yargılansın’ dedi, İstanbul’a il başkanı yaptı. Referandumda ‘Hayır’ demeye çağırdı, kendisi oy kullanamadı. Kağıthane’yi Kağıttepe yaptı” diye konuştu. Zaman zaman sesi kısılan Erdoğan şunları söyledi:

  Komplo ile gelen o bedeli öder

  “Manşetle gelen, manşetle gider demiştim. Yine aynı şeyi söylüyorum. Bizi manşetler getirmedi. Ama komplo ile gelen üfürme ile gelen, medyanın şişirdiği yelkenle gelen de bedeli gider oralara öder. Şimdi ufaktan ufağa o bedel ödeniyor. Bu ülkenin başbakanına en ağır küfürleri eden, bunu da köşesinde yazacak kadar ileri giden, aynı zamanda Basın Konseyi’nin başında olan şahıs, anamuhalefet partisinden rozetini aldı. Bu nasıl Basın Konseyi’nin başkanı, kimmiş candaş medya, yandaş medya ortaya çıkıyor. Lime lime dökülüyorlar. Kars’ta 43 farklı eserin açılışını yaptık. O eserler içinde Ani Harabeleri içinde yer alan Tigran (Honents) Ermeni Kilisesi vardı. Aynı yerde Menhuçer Camii’nin restorasyonu vardı. Bakın şimdi de yıkımı var. Gereği yapılacak. İzmir’den Karşıyaka buna talip olmuş. Buyursun alsın. Daha uygun bir yer bulabilirler. Oraya yerleştirsinler.

  Kimin yaşam tarzına, giyimine kuşamına yemesine içmesine karıştık. Tütün ve alkolün kullanım ve satışı ile ilgili eleştirisini yapanlar, siz ABD’yi AB üyesi ülkeleri çok iyi tanıyordunuz. Oralardaki standartlara bakın. Kaç yaşındaki genç bir bakkaldan alkollü içki alabilir. Gelen yasaklar bunlardır. 21 yaşının altındakiler satın alamaz. Bunu ben değil, dünya söylüyor. Ama ne diyorlar? ‘Bunlar yasaklıyor.’ Bırak bu yalanları. Benim milletim kimin özgürlükleri genişletmek için cesur adımlar attığını, kimin de yasakları savunduğunu biliyor.”

  AK Parti haritası

  Çark rekortmeni

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, aralarında 12 Eylül 2010’da Türkiye ABD Dünya Basketbol Şampiyonası Finali’nin oynandığı Sinan Erdem Spor Salonu’nun da bulunduğu, birçok kavşak ve tesisin toplu açılış törenine katıldı. Başbakan konuşurken açılan dev bir haritada AK Parti’nin oy dağılımını gösteren yeşil alan içine Mısır, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Suudi Arabistan’ın da alınmış olması dikkat çekti. Salonda “Muhteşem olan dizi değil Sultan Süleyman- İşte torunu Recep Tayyip Erdoğan” pankartı açıldı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı