« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carew’e ceza yolda

Beşiktaş-Sakarya maçında futbolcu Aytaç'a tüküren siyah-beyazlı futbolcu Carew'in disiplin kuruluna sevkedileceği iddia edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hakem ve gözlemciler olayları raporlarında belirtirken, rakibine tüküren Carew’in disiplin kuruluna sevkedileceği iddia edildi. Beşiktaş yönetimi de itiraz için harekete geçti. Sakaryaspor maçı sırasında yaşanan olaylar, Beşiktaş’ın başını derde soktu.

Sahaya seyircisinin girmesiyle 2 maç saha kapama cezasıyla yüz yüze kalan siyah beyazlılarda, Aytaç’a tüküren John Carew’in de disiplin kuruluna sevkedileceği iddia edildi. Maçın hakemi ve gözlemcilerinin, karşılaşma sırasında ‘Şenol’a küfür edildiğini, güvenlikçilerin, Sakaryasporlu futbolcuları dövdüğünü, 1 taraftarın sahaya girdiğini ve görevli olmayan çok sayıda şahsa önlük giydirilerek saha içerisine alındığını’ raporlarında yazdığı bildirildi.

Maçın temsilcileri de, Serdal’a saldırıp, burnunu kıran güvenlik görevlilerini, stat kameralarında yaptıkları 3 saatlik çalışma sırasında tespit edip, raporlarında belirtti. Bu arada Aytaç’a tükürdüğü kameralarca belirlenen Carew’in de ceza kuruluna gönderileceği öğrenildi. Harekete geçen Beşiktaş yönetimi, Norveçli oyuncunun görüntülerinin canlı yayına yansımadığını fakat aktüel kamerayla tespit edildiğini ileri sürdü. Bu durumun da tespit için yeterli olamayacağını belirten siyah beyazlıların, Carew’in rakibe değil, yere tükürdüğünü iddia ederek, cezaya itiraz edecekleri ifade edildi.

TV görüntüleri delil

Kısa bir süre önce FIFA, aldığı bir kararla televizyon görüntülerin delil olarak kullanılabileceğini tüm ülke federasyonlarına bildirmişti. Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde de Emre Aşık’ın, F.Bahçeli Nobre’ye yaptığı ‘taciz’ hareketi TV görüntüleri esas alınmış, siyah beyazlı futbolcuya disiplin kurulu, 2 maç ceza vermişti. Bu sezon 13 kez disiplin kuruluna gönderilen Beşiktaş’ın, yaşanan son olaylarla birlikte 2 maç saha kapama cezası alacağı bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz