« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Carew derbide yok

Beşiktaş-Sakaryaspor maçının gözlemcileri zehir zemberek raporları Hukuk Kurulu'na verdi. Aytaç'a tüküren Norveçli oyuncu da tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiği için bu hafta forma giyemeyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ'ın canı çok yanacak... Geçen hafta Sakaryaspor maçının 87. dakikasında Carew'in penaltı golü sonrası çıkan arbedede yaşananlar hem hakem, hem de gözlemci raporlarında geniş yer aldı.

Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, dün Ankara'da toplandı ve 10 dakika duran maçta yaşanan olaylarla ilgili dosyaları inceledi.

Hukuk Kurulu, maçın hakemi Vedat Yüksel, gözlemci Ali Kunak ve temsilciler Ata Özer ile Baykal Kazancıoğlu'nun raporlarını inceleyerek, Beşiktaş'ın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmesini kararlaştırdı.

3 maç bekleniyor

Bu karardan sonda yeşil siyahlı ekibin oyuncularından Aytaç'a tükürdüğü televizyon görüntülerinden tespit edilen John Carew de disiplin kuruluna verildi. Carew, tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiği için Beşiktaş'ın bu hafta G.Saray ile yapacağı karşılaşmada takımdaki yerini alamayacak. Öte yandan Carew'in 3 maç oynamama cezası ile cezalandırılmasının beklendiği öğrenildi.

Kulübü disiplin kurulana veren gözlemci raporlarında ise şu ifadeler yer aldı; Sakaryaspor kalecisi Şenol'a kale arkasından küfürler edildi. Sakaryasporlu Serdal'ın burnunu kıran güvenlik görevlisinin üstü değiştirildi, olay yerinden uzaklaştırıldı. Soyunma odası koridorlarına yaşanan inanılmaz arbede yüzünden giremedik. Sahaya seyirci girdi. Ayrıca akretide olmayan kişiler de saha içindeydi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler