Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çaresiz anneye Kaymakamlık'tan yardım eli

  Oktay ÇAYIRLI/MİLAS (Muğla), (DHA)
  15 Aralık 2009 - 19:22Son Güncelleme : 15 Aralık 2009 - 19:22

  MUĞLA'nın Milas İlçesi'nde, evlilik dışı dünyaya getirdiği 2 haftalık bebeğine, işsiz kaldığı için bakamayacağını ileri sürülen 22 yaşındaki G.A.'nın yardımına Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı yetişerek, yardım sözü verdi.

  2 hafta önce evlilik dışı bir kız bebek dünyaya getiren G.A.'nın, sezonluk olarak çalıştığı Milas- Bodrum Havalimanı'ndaki işine son verildi. İşsiz kalan G.A., bakamayacağını düşünerek bebeğini babası olduğunu ileri sürdüğü Şevketiye Mahallesi'nde oturan 26 yaşındaki M.U.'ya götürdü. Ancak, işsiz olan M.U. da bebeği kabul etmedi. Bunun üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine G.A., bebeği bırakarak gitmek istedi. Ancak, bu sırada komşuların gürültü olduğu gerekçesiyle şikayeti üzerine eve gelen polis, olaya müdahale etti. Polis, G.A. ve bebeğini Akkent Polis Merkezi'ne götürdü.

  Hakkında hiçbir yasal işlem yapılmayan G.A., bebeğine bakamayacağını söyleyince Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Mehmet Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yönlendirildi. Ancak G.A., burada bebeğine kendisinin bakacağını söyleyip, vermekten vazgeçti. Çaresiz annenin yardımına Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı yetişti. Kaymakam Atçı, anne G.A.'ya gereken yardımın yapılacağı sözünü verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı