« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çapa'nın fendi İlhan Cavcav'ı yendi

Gençlerbirliği teknik direktörü Fuat Çapa'nın oğlu Ferhat Çapa, Başkan İlhan Cavcav ile baba Çapa arasında gerginliğe neden oldu.

Ercan ATA, Ankara-DHA
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği'nde Başkan Cavcav ve Teknik direktör Çapa arasında yaşanan oğul krizi şu şekilde gelişti.

Başkan İlhan Cavcav, geçen sezon sonu Fuat Çapa ile yaptığı görüşmede "Aileni de al Türkiye'ye getir. Oğlunda Gençlerbirliğin'de futbol oynar ve seninde kafan rahat olur" demişti.

Bu gelişme üzerine Fuat Çapa oğlu Ferhat'ı hazırlık kamlarına götürür ve denemeye başlar. Sözleşme imzalamaya sıra gelince Cavcav çark eder ve Oğul Çapa Eskişehirspor'a gönderilir. Eskişehirspor 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Ferhat Çapa ile 3 yıllık sözleşme imzalar. Fakat genç Ferhat Çapa Eskişehir'deki ortamı beğenmez ve Baba Fuat Çapa'yı arar. Baba Çapa, "geri gel" der ve Başkan İlhan Cavcav'ın fabrikasının yolunu tutar.

Çapa, "Başkan sözünde dur ve oğlum ile sözleşme imzalayalım" der. Başkan Cavcav ise etik olmaz diyerek karşı çıkar. Ancak sonra Eskişlehirspor'a gönderdiği genç Ferhat Çapa'nın takımda kalmasına izin vererek iki yıllık sözleşme yapılması için talimat verir. Başkan İlhan Cavcav ile Oğlu yüzünden karşı karşıya gelen ve araları bozulan Fuat Çapa ile sorun bu şekilde çözümlenmiş olur.

Bu transfere ise bazı yöneticilerin tavır gösterdikleri ve etik olmadığı şeklinde karşı çıktıkları belirtildi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz