Cantarella: Türkiye bizim için önemli

Hürriyet Haber
29 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 29 Nisan 1998 - 00:01

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç'ın Tofaş yönetimine girmesinin ardından Fiat'ın üst yönetimiyle ilk buluşma dün gerçekleşti. Türkiye'ye gelen Fiat'ın Başkanı Paolo Cantarella ile Koç'un üst yönetimi dün Nakkaştepe'de zirve yaptı. Cantarella, ‘‘Türkiye ve Tofaş bizim için önemli’’ dedi.

İtalyan Fiat'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Paolo Cantarella dün Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç ile Koç Holding'in üst yönetimi ile bir toplantı yaptı. Cantarella, bu toplantı öncesinde dün sabah Türkiye'deki İtalyan Fiat yöneticileriyle buluştu. Cantarella, dün ayrıca Koç üst yönetimiyle birlikte Bursa'ya giderek Tofaş fabrikasını gezdi ve Palio'nun üretimi konusunda bilgi aldı.

Fiat Başkanı'nın bu ziyareti Fiat-Koç ortaklığının yeniden güçlenen yapısının ortaya konulması açısından önemli olduğu vurgulandı. İnan Kıraç'ın Koç Holding'den emekli olması ve görevlerinin eşi Suna Kıraç tarafından devralınmasından sonra yapılması toplantının önemini daha da artırdı.

Tofaş Fabrika Genel Müdürü Jan Nahum'la birlikte Tofaş'ın yönetim kuruluna giren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Suna Kıraç, bundan sonra Koç ile Fiat arasındaki ilişkilerden sorumlu yönetici olacak.

Koç Holding'in Nakkaştepe'deki merkezinde yapılan toplantıda, Fiat ile Koç Topluluğu şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile de bir araya gelen Paolo Cantarella, Fiat Grubu'nun global stratejilerinde Türkiye'nin önemini ve stratejik rolünü vurguladı.

Toplantıda, Tofaş'ın geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulunda alınan 300 milyon dolarlık yatırım kararının Koç Holding ile Fiat arasındaki 30 yıllık işbirliğini daha da güçlendirdiği konuşuldu.

TÜRK PALİO'YU GÖRDÜ

Fiat S.p.A.'nın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Cantarella, öğleden sonra da Fiat 178 ‘‘Dünya otomobili’’ Projesi'nin bir bölümü olan Fiat Palio, Fiat Sienna ve Fiat Palio Weekend model otomobillerinin üretileceği, Bursa'daki Tofaş Türk Otomobil A.Ş. fabrikasını ziyaret etti.

Fiat Grubu ve Koç Holding otomobil sektöründe Tofaş A.Ş. ve Tofaş Oto Tic. A.Ş., ticari vasıtalarda Otoyol Sanayi ve Otoyol Pazarlama A.Ş., traktör ve zirai makinalarda Türk Traktör A.Ş. ve Trakmak A.Ş. olmak üzere, otomotiv sektörünün her alanında birlikte faaliyet gösteriyorlar.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı