Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çantadan çıkan filmde son fotoğraflar

  Hürriyet Haber
  25 Ekim 2003 - 01:52Son Güncelleme : 25 Ekim 2003 - 01:52

  Hürriyet, Kızılderili töreniyle defnedilecek olan Derya Arbaş'ın Los Angeles'deki evinde ve İstanbul'da çektirdiği son fotoğrafları buldu. Çantasından çıkan filmi banyo ettiren Hürriyet muhabiri, filmde Derya'nın çektirdiği son fotoğraflara rastladı.

  Karelerden birinde, Derya Arbaş, Los Angeles'deki evinde yaşamını yitirdiği kanepede yanında çalışan iki kadın hizmetçisiyle birlikte görülüyor. İstanbul'da çekilmiş olan bir başka karede ise, Derya, Göktan adlı arkadaşıyla yer alıyor. Bu karenin, Derya'nın çektirdiği son fotoğraf olduğu ifade edildi. Anne Zerrin Arbaş, Göktan'ın seslendirdiği ‘‘Sen’’ adlı parçayı Derya'nın çok sevdiğini ve cenaze töreninde bu şarkının çalınacağını söylemişti. New York'a yerleşme planları yaparken dedesinin ölümü üzerine Türkiye'ye dönmeye karar veren Derya Arbaş, dedesinin Taksim Asmalımescit'teki evine yerleşip fotoğraf stüdyosu yapmayı planlıyordu.

  İşte o kıyafet

  Amerika'da kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Derya Arbaş'a Artisan imzalı kıyafetini geçtiğimiz günlerde vefat eden dedesi Ressam Avni Arbaş 2 yıl önce hediye etmişti. Derya'nın bu giysisini çok sevdiğini belirten anne Zerrin Arbaş dün Amerikaya giderken ‘‘Onu son yolculuğuna bu elbiseyle uğurlayacağız. Prensesler gibi görünecek. Herkes güzelliğine bir kez daha şahit olacak’’ dedi.

  İŞTE EN SEVDİĞİ ŞARKI

  Ne geceler ne gündüzler gördüm

  En vazgeçilmez yeminlerden döndüm

  Görmedim senin gibi sevmedim hiç kimseyi

  Yapayalnızım şimdi unuttum gülmeyi

  Sen vaktinden çok sonra gelen

  Sevdalı bir yağmur gibisin

  Cisil cisil gözlerimden / Sen çıldırmış şairlerin

  Titreyen mısralarında / Bahsettiği o perisin

  Güneş doğduğunda başka bir şehrin sabahında olacağım / Her insanın bir öyküsü vardır ya / Benimki de böyle işte

  Bu sabah pencerene bak / Bu koca şehri sana bıraktım / Başka bir şehrin sabahından başka bir dilde / Elveda

  Eski eşi: İçki bile içmezdi

  Derya Arbaş'ın 1986 yılında ‘‘Dilan’’ filminin çekimleri sırasında Ağrı'da tanışıp evlendiği ve üç yıl evli kaldığı Nihat Polat şöyle dedi: ‘‘Çok duygusaldı. Uyuşturucu iddialarına inanmıyorum. Derya içki bile içmeyen bir insandı. Onun kişiliği buna müsaade etmezdi.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı