DENİZLİ HABERLERİ

Cansuyu Belgeseli, ilk gösterimini çocuklara yaptı

DHA
28.04.2017 - 13:52Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'de çekimleri Bozdağ ve Beyağaç çevresinde yapılan ve doğadaki yabani kuşları konu alan Cansuyu Belgeselinin ilk gösterimi, Beyağaç ilçesindeki ilköğretim öğrencilerine yapıldı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Şengül Şahin Yiğit'in üstlendiği ve 2011 Eylül ayından itibaren çeşitli dönemlerde Tavas Bozdağ ve Beyağaç çevresinde yapılan çekimlerinin ardından tamamlanan Cansuyu Belgeseli'nin ilk gösterimi, Beyağaç ilçesindeki ilkokul öğrencilerine yapıldı. Belgesel ile Denizli Orman Bölge Müdürlüğü'nün 2009 yılında başlatmış olduğu Doğal Hayatı Canlandırma ve Kuşlara Cansuyu projesi kapsamında ormanlık alanlarda tesis edilen doğal görünümlü havuzların, orman ekosistemi üzerindeki etkilerini inceleyerek belgeledi. Ardıç ve sedir ormanlarında gerçekleştirilen çekimlerde, 42 kuş türünün davranışları kayıt altına alındı. Beyağaç Belediye Salonu'nda gösterimi yapılan belgeselin yönetmeni Şengül Şahin Yiğit, doğal hayatın nadir türlerini tanıtmak ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla belgeselin ilk gösterimini çocuklar için yaptıklarını söyledi. Belgeselin yapım süreçleri hakkında bilgilen veren Yiğit, "Belgeselin çocuklara doğa ve kuş gözlemciliği konusunda yol göstereceği konusunda hiç şüphem yok. Filmin doğa konusunda toplumda daha fazla farkındalık oluşturmasını ve örneklerinin çoğalmasını diliyorum" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Cansuyu Belgeseli, ilk gösterimini çocuklara yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cansuyu Belgeseli, ilk gösterimini çocuklara yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı