« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cansun'dan şok iddia

Galatasaray eski başkanlarından Mehmet Cansun, Cemal Nalga olayının Galatasaray'a yapılmış bir komplo olabileceğini öne sürdü. Cansun, "Bu komployu Galatasaray'ın rakipleri, Fenerbahçe de yapmış olabilir" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da Özgür Sancar'la Spor Kazanı programına katılan Cansun, Galatasaray'a verilen cezaları değerlendirerek, "Yerinde bir karar. Yapılan hadise belli. Bu cezaların da verilmesi gayet doğal. Ama bence anormal olan bu olayın kendisi. Yani böyle bir şeyin olabilimesi bana göre şaka gibi bir hadise. Burada iki ihtimal var, bir tanesi Galatasaray Kulübü'ne karşı yapılmış bir senaryo veya komplo olabilir. İkincisi Galatasaray Kulübü'ne karşı yapılmadıysa bugünkü yönetimine karşı yapılmış bir olay olabilir. Bunu normal sıradan bir yanlışlık veyahut da yanlış değerlendirilerek bir yanlışlık olduğuna ben inanmıyorum." dedi.

"OLAY FENERBAHÇE GALİBİYETİNDEN SONRA ORTAYA ÇIKTI"

Cansun, Cemal Nalga'nın oynatıldığı maçların hiçbir öneminin olmadığını ve olayın üzerinden 2 ay geçtikten ve olaylı Fenerbahçe maçının ardından patlak vermesine dikkat çekti.

"KUPA YOK, ÖDÜL YOK"

Mehmet Cansun sözlerine şöyle devam etti: "Orada bir tek Koray'ı tanırdım. Çok eski bildiğim bir insandır. Onun dışındaki arkadaşlarım genç insanlar. Onların hakkında, şahıslar hakkında fikir yürütmem son derece yanlış olur. Buradaki işin özüne bakarsanız dünyada yapılan her olayın bir sebebi olduğu kanaatindeyim. Hayatımda ki tecrübelerim bana bunu gösteriyor. Tesadüfler olabilir ama tesadüflerin bu derece yanlışlarla birlikte tekrar etmesine imkan yok. Düşünebiliyor musunuz adını bile bilmediğiniz Almanya'nın bir kasabasında basket maçı oynuyorsunuz hiçbir özelliği yok. Karşı takımın hocası bu olay ortaya çıktıktan sonra beyanat veriyor.

Bana söyleselerdi bizim yeni adamlarımız daha takıma katılmadı, elimizdekilerde sakat var, biz takım kuramıyoruz, 5-5 oynardık oyuncu değiştirmezdik ya da maçı iptal ederdik. Ondan sonraki diğer maç aynı şekilde. Ondan sonraki maç yine aynı şekilde bitmiyor. Banvit turnuvasında yine aynı şekilde.

Bu maçların tamamı özel maç. Hiç bir ödülü yok. Kupası yok. Para ödülü yok. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Kupası, derbi, lig maçı değil.

"BELGELER FENER MAÇINDAN SONRA ÇIKTI"

Şimdi bu birinci bölümü. Geldik ikinci bölüme... Oyak Renault maçı oynanıyor. Oyak Renault, Galatasaray'ı federasyona şikayet ediyor. Diyor ki Cemal Nalga'yı Almanya'da oynattılar. Bizim maçta da oynattılar ve 5 maçlık cezası dolmadı. Siz düşünebiliyor musunuz bu ne demek? Biri sizin bu yapmış olduğunuz bu işten haberdar.

Adam sizi şikayet ediyor çünkü, Oyak Renault baktığınız vakit bir Fenerbahçe, Beşiktaş, Karşıyaka değil. Bu takım, bu kulüp yetkilileri eğer ellerinde böyle bir bilgi gelmediyse, sufle edilmediyse ne işi var Cemal Nalga'yı federasyona şikayet etmeleriyle.

Buna rağmen aynı şekilde olay devam ediyor ve düşünün ki iki aya yakın bir süre bu olay devam ediyor. Ne bir belge, fotoğraf, çekilmiş video kamerası ne TV'de bir görüntü var. Çünkü oynanan maçlar burada Türk basınında bir veya iki satır ya çıkmıştır ya da çıkmamıştır. Hiçbir kıymeti olmayan maçlar.

Sonra Galatasaray - Fenerbahçe maçı oynanıyor. Fenerbahçe mağlup oluyor. 24 saat sonra bütün gazete ve televizyonlarda, federasyonun elinde herkeste her türlü belge var. Fotoğraflar var, çekilmiş olan videolar var. Filmler her şey var. Peki bunlar neredeydi iki ay boyunca?"

"BU BİR TEZGAH"

Cansun, olayların tezgah olduğunu savundu ve sözlerine şöyle devam etti; "Cemal Nalga itiraz etti, federasyon reddetti. Niye kimse bunlardan bir tanesini Oyak Renault'un eline vermedi. Dikkat edin olaya. Normal mi? Yaptıkları yanlışın dışında onun için ben diyorum ki bu dört başı mamur bir tezgah. Ama kimin yaptığını değerlendiremiyorum. Ben dışarıdan bunu bulamam. Ama bugünkü Galatasaray yönetiminin ve başkanının birinci görevi bunu bulmaktır. Bu bir bedel karşılığı mı yapıldı veya başka bir menfaat karşılığımı yapıldı. Ama bunun bir sebebi ve nedeni vardır, bunu bulmaları lazım ve bunu mutlaka bulacaklardır. Bu normal bir hadise değil.

"NEDEN FENERBAHÇE ŞİKAYET EDİNCE ÇIKTI BU BELGELER"

Oyak Renault'nun itirazına federasyon red cevabı veriyor. Renault'un elinde herhangi bir resim veya kanıt yok. İtirazına red alınca geri çekiliyor. Birileri diyor ki otur oturduğun yerde. Bu belgeler bize lazım diyor.

Oyak Renault gibi bir kulüp, senin direk rakibin olmayan bir spor kulübü seni şikayet ediyor. Bu belli ki, biri bu olayı arkadaşlara söylemiş. Beyler bunlar bir şeyler yaptı. Bunlar Cemal Nalga'yı oynattı diyor. Yani enayilik diyeceğim. Hiçbir şey yapmasan, orada toparlanırsın. Gidersin dersin ki, afedersin biz bir yanlışlık yaptık, özür dileriz, kusurluyuz, silin bizim üç puanımızı. Ama sonra maçlara çıkıyor. Bizimkiler için söylüyorum bunları, hiç sesini çıkarmıyorsun ve oynuyorsun.

Fenerbahçe maçından sonra bir anda herkesin elinde ne kadar belge var. Açın bütün gazeteleri bizim Cemal Nalga'nın fotoğrafları var. Kim servis etti bunları. Niye Oyak Renault şikayet ettiği vakit çıkmadı da, Fenerbahçe şikayet ettiğinde çıktı."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz