« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cansun: Kimseye yalvarmayız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı, iç transfer konusunda sert konuştu

Gitmek isteyen, gider, kalmak isteyen de bizimle birlikte olur...

HİÇBİRİ mağdur olmayacak. Ancak kimseye de ödün vermeyiz...

BÜTÜN herkes Galatasaray’da oynamak için can atıyor...

Yıldızlar geliyor

Galatasaray'da iç transfer görüşmeleri bugün başlıyor. Sözleşmeleri sona eren futbolcular yönetimle masaya oturarak pazarlık yapacaklar. İç transfer görüşmelerini yöneticiler Ali Dürüst ve Burak Elmas yürütecek. Sarı kırmızılı takımda gözler, bugün Florya'ya gelecek Hakan Şükür, Ergün, Bülent, Hasan, Ümit, Suat ve Hakan Ünsal'ın üzerinde olacak.

HERKES BİZİ İSTİYOR

İkinci Başkan Mehmet Cansun, iç transfer görüşmeleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada net konuştu. ‘‘Her futbolcu G.Saray oynamak ister’’ diyen Cansun şöyle konuştu: ‘‘Kimseye yalvaracak, taviz verecek değiliz. G.Saray'ın kapısı futbolcularına her zaman açıktır. Gitmek isteyen, gider, kalmak isteyen de bizimle birlikte olur. Dışarıda oynayan futbolcular bizde oynamak için can atıyorlar.’’

PARAYA DOYUYORLAR

Türkiye'de bir çok takımın vermediği transfer ücretlerini kendilerinin verdiklerini söyleyen Mehmet Cansun,‘‘Ocak ayından bu güne kadar devamlı oynayan futbolcular 1 milyon Mark'tan fazla prim aldılar. Diğer takımlarda oynayan futbolcuların en iyilerinin bir yıl içinde toplam 62 milyar aldığını biliyoruz. Bizde en az oynayan futbolcu bile 150 milyardan fazla prim aldı’’ diye konuştu.

ALACAKLARI KALMADI

G.Saray'da şu anda hiç bir futbolcunun alacağının kalmadığını da hatırlatan Cansun, ‘‘Dün yabancı futbolcularımızın paralarını bile ülkelerine havale ettik. Kimsenin kulüpten alacağı kalmadı. Bu yüzden, iç transferde kimsenin naz etmemesi gerekir. Hiçbir futbolcuyu mağdur etmeyeceğiz ancak kimseye de ödün vermeyeceğiz’’ ifadesini kullandı.

YÖNETİMİN TEKLİFİ

Galatasaray Yönetim Kurulu, sözleşmesi biten futbolculara teklif edeceği rakamları da belirledi. Buna göre, Hakan Şükür'e 2.5, Ümit'e 1.5, Ergün ve Hakan Ünsal'a birer trilyon, Suat'a 900, Bülent ve Hasan Şaş'a da 800'er milyar lira teklif edilmesi bekleniyor. Ancak futbolcuların, bu rakamlardan daha fazlasını isteyeceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler