« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cansun ağır basıyor

G.Saray kongre üyeleri, Olağanüstü Genel Kurul'da başkanını seçiyor
Aidatını yatıran 3406 üyenin oy hakkı bulunduğu saat 10.00'da Galatasaray Lisesi'nde başlayacak kongrede, Mehmet Cansun ile Ateş Ünal Erzen yarışacak. Başkanlığa yakın isim olarak gösterilen Cansun, "Dinamik bir ekiple görev yapacağım. Yarım kalan projeleri bir bir tamamlayacağım" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Mart'a kadar

G.Saray Spor Kulübü bugün tarihi günlerinden birini yaşayacak ve Olağanüstü Genel Kurul'da üyeler Mart ayına kadar görevi üstlenecek yeni başkanı seçecek. Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başlayacak Olağanüstü Genel Kurul'da Mehmet Cansun ile Ateş Ünal Erzen başkanlık için yarışacak. Genel Kurul'da aidatını yatıran 3406 kongre üyesinin oy kullanma hakkı bulunuyor.

İbre Cansun'da

Sarı kırmızılı camiada halen asbaşkanlık görevini yürüten Mehmet Cansun'un yarışta daha ağır bastığı ve başkanlığa yakın isim olduğu belirtiliyor. Cansun'un eski yönetimde bulunan biri olarak kulübün durumunu ve sorunlarını en iyi bilen kişi olmasının onu avantajlı kıldığı ifade ediliyor. Cansun da eski yönetimin hedeflerine sahip çıkıp bunun devamını getireceğini belirtiyor.

ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ

Yönetimin yarım kalan projelerini bir bir hayata geçireceklerini dile getiren Cansun, "Şirket projesinin de devamını sağlayacağız. Sistematik şekilde gelişeceğiz. Ayrıca bu sene mutlaka şampiyon olmak istiyoruz. Teknik direktörümüz Lucescu oyuncu isterse 1 veya 2 yabancıyı hemen alacağız. Bundan kaçınmayacağız." dedi.

GENÇ KADRO

Pırıl pırıl, dinamik, işini bilen bir ekiple yola çıktığını belirten Cansun, "Genç bir kadroyuz. Arkadaşlarımın hepsi ileride başkan olabilecek kişiler. Görev bölümü yapıp, işlerin en iyi şekilde üstesinden geleceğiz. G.Saray kongre üyeleri aklı selimdir. Neyin doğru olduğunu bilerler" diye konuştu.

Kambur kalkacak

Galatasaray'ın en büyük sıkıntısının önündeki banka borçları olduğunu belirten Cansun konuşmasını şöyle tamamladı: "Herşeyden önce banka borçlarını halledip önümüzü açacağız. O bizim sırtımızda bir kambur. Ne çektiysek, ondan çektik. O kamburu yok etmeliyiz. Türkiye'de kriz var, biz bu krizi aşacağız."

OTORİTELER NE DİYOR?

Doğan KOLOĞLU

Son Divan Kurulu'nda mantığa ters düşen bir olay gerçekleşti ve ‘Faruk Süren kalsın’ denildi. İki aday da Süren'in gölgesinde takdim edildi. Ancak bu kongrede oy verenlerin görüşü değil. Genç kuşağı temsil edenler farklı düşünüyor. Bu ekonomik G.Saray ile duygusal G.Saray yaklaşımının çarpışması. İki aday için de kesin bir görüş belirtmek mümkün değil.

Hıncal ULUÇ

Ateş Ünal Erzen'in pek şansı yok. Kongre, ipleri başkasının elinde başkana oy vermez. Mehmet Cansun Galatasaray'ın durumunu en iyi bilen adam. Başkanlığa müthiş bir hevesle hazırlanıyor. Bu yolda herşeyi yapıyor. Göreve en hazır adam. Ayrıca, Galatasaray çok kritik bir aşamada. Dere geçerken at değiştirilmez.

CANSUN’UN LİSTESİ

Eren Talu, Tuncer Hunca, Fatih Altaylı, Eşref Hamamcıoğlu, Özcan Çetinsoy, Aziz Üstel, Abdürrahim Albayrak, Yiğit Şardan, Levent Soylu,Özer Saracoğlu, Enis Sevil, Osman Güneri, Coşkun Yılmaz, Bikem Ardakoç, Haluk Hamurculu.

ERZEN’İN LİSTESİ

Cem Şaşmaz, Celal Gürcan, Kemal Erimtan, Cengiz Özyalçın, Ahmet Özdoğan, Levent Nazifoğlu, Sencer Erkaya, Tahsin Çiftkurt, Şükrü Ergun, Yalçın Orhon, Berkant Baraz, Melih Tüzün, Mehmet Yalman, Gülin Genç, Selim Önen.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler